30 Kasım 2008

Web Tasarımında Kullandığım Programlar

Tasarım ve Programlama Yorum Ekle

DomatesSuyu'ndan gelen mim ile ben de şu aralar birçok günlükte dolaşan "Web Tasarımında Kullandığım Programlar" dalgasına takıldım. Benim de kullandığım programlar çoğundan farklı değil.

 • Dreamweaver programını bazı etiketleri, css özelliklerini hatırlayamadığımda kullanıyorum. Derste anlattığımdan inceliklerini de öğrenmek için kullanıyorum. Aslında aklımda bir düşünce var onu gerçekleştirmek için DW'de şablon yapısını kullanacağım belki de.
 • Uzun zamandır web sitesi tasarlamak yerine WordPress ile eklentiler, bileşenler vs. yazıyorum. Bunları yaparken de Notepad++ elim ayağım konumunda. Özellikle birçok dosya içerisinde arama özelliğini seviyorum.
 • Fireworks, resim işlerken basit işlerimi halletmek için kullandığım programlardan biri, örneğin bir resmi optimize edeceksem ya da basit bir düğme yapacaksam kullanıyorum. Sebebi ise PS'den daha hızlı açılıp, işimi kolayca halledebilmem.
 • Photoshop, elbetteki birçok kişi gibi vazgeçilmezlerimden. Büyük işlerde onu kullanıyorum.
 • Flash'ı seviyorum ama o kadar sık kullanmıyorum, derste anlatıyorum, bazen ayrıntıları öğrenmek için kullanıyorum. Bu yıldan itibaren yoğun olarak kullanmayı planlıyorum.
 • Filezilla ile dosyalarımı sitelerime yüklüyorum, hem beleş olması hem de kararlı çalıştığını düşünmem en büyük sebeplerden.
 • Çeşitli tarayıcıları ise siteleri kontrol etmek için kullanıyorum. Belli başlı bütün tarayıcılar bilgisayarımda yüklü.
 • Wamp ise en sevdiğim üçü bir arada sunucu çözümü olarak işimi kısa yoldan halletmemi sağlıyor.

Güzel bir konusu olan bu mim'i ben de Roviss'e paslıyorum.


Bu yazının kısa bağlantısı http://www.yakupgovler.com/?p=552.

Yazılarımı RSS aboneliği ile takip edebilir, yeni yazılarıma kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bunun için ise RSS adresimi kullanabilirsiniz.


“Web Tasarımında Kullandığım Programlar” yazısı için 2 Yorum

Bu yazıya yapılan yorumları dilerseniz, ( RSS 2.0 ) beslemesini kullanarak takibe alabilirsiniz.

 1. ömer abul dedi ki:

  bunada yorum yazamadan tutmaacagım kendımı

  web expression 2, notepad + , fworks, ps3 baskada yok :=)

 2. Turan Mavituna dedi ki:

  Hocam ben 3 yıldır PHP ile yatıp kalkıyorum. Dolayısıyla diğerleriyle de. Ama Notepad++ programından daha yeni haberdar oldum. Ne güzelmiş yahu. Herkese de tavsiye ederim.