05 Ağustos 2009

Siteniz İçin 5bin TL Verseler? {mim}

Kişisel Yorum Ekle

Uzun süredir günlük aleminde Mim dalgaları yaşanmıyordu. Birkaç sitede Ahmet Ertürk'ün de beni mimlediği "Siteniz için 5000 TL Verseler Ne Yapardınız?" konulu bir mim dönüyor. Böyle bir para verseler, siteniz için ne yapardınız, parayı nasıl değerlendirirdiniz sorularına günlük sahipleri cevap veriyorlar.
Öncelikle Türkiye'de ne yazık ki böyle bir parayı babasının hayrına kimse bize vermez, bundan eminim, ama olur da birinin başına bir saksı düşer de vermeye kalkarsa, sitem için söylediklerimi harfiyen yazabilen bir program, hatta mümkünse aklımdan geçirdiklerimi yazabilen bir sistem satın alırdım. Birkaç tane WordPress'ten anlayan ve İngilizce bilen kişiye WordPress Codex'te bulunan makaleleri çevirtirdim. Sitem dışında birkaç proje düşüncem var, onları gerçekleştirmek için, kalanı da sitemin reklamı için harcardım.
Ama Türkiye şartlarında, bu parayı veren eğer parayla ne yaptığımı denetlemeyecekse, bütün parayı zimmetime geçirir, yer içer keyfime bakardım 🙂
Bu taze mim'i Gevv ve Roviss'e paslıyorum.


Bu yazının kısa bağlantısı http://www.yakupgovler.com/?p=956.

Yazılarımı RSS aboneliği ile takip edebilir, yeni yazılarıma kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bunun için ise RSS adresimi kullanabilirsiniz.


“Siteniz İçin 5bin TL Verseler? {mim}” yazısı için 4 Yorum

Bu yazıya yapılan yorumları dilerseniz, ( RSS 2.0 ) beslemesini kullanarak takibe alabilirsiniz.

 1. joyologo design shop 2.0 dedi ki:

  sevgili Yakup, ben de bir tasarımcı olarak; öyle bir sistem olsa da tasarlamayı düşündüklerimi bir bilgisayar programı anında çizse diye hayal ederdim hep:)) kısmen benzer hayalleri paylaşıyormuşuz, kimbilir belki bir gün gerçekleşir.. keşke öyle hayırlı birileri de bizleri desteklese ne iyi olurdu..

 2. ugur dedi ki:

  Yakup Bey merhaba bana o şekilde bir para verseler bende wordpress eklenti yazma programı yazdırırdım kimseyi kod yazmakla uğraştırmazdım ve bu programı sitemde ücretsiz olarak dağıtırdım.tabi geri kalan parayıda döke saça yerdim:)

 3. Ahmet dedi ki:

  Hocam mim'e cevap verdiğiniz için teşekkürler. Açıkcası dediğiniz gibi herkes keyif yapmak ister o para ile =) Umarım birilerinin kafasına saksı düşerde bizde o kadar yazının ve emeğimizin karşılığını alır bir güzel eğleniriz 🙂

 4. İlker Aksoy dedi ki:

  IMF gibi parayı verip, nereye harcadığını da gözetleyecek hâli yoktur heralde =) Ama güzel bir mim dalgası =) Güzel bir cevap...