21 Ocak 2009

Sessiz PageRank Güncellemesi

Kişisel Yorum Ekle

Google sitelerin PageRank değerlerini sessiz bir şekilde güncellenmiş. Sağolsun sitemin PR değerini 4 olarak belirlemiş. Okulumunki ise 3 olmuş. Gerçi bu değerlere pek güvenemiyorum. Nedeni ise Ağustos ayında eski okulum için yeni bir adresle, WP tabanlı bir site kurmuştum. Bir ay sonra PR değerine baktığımda 4 olduğunu farkettim. Birkaç yerden kontrol ederek doğruluğunu kontrol ettim. Anlayacağınız google henüz bir aylık içerisinde 4-5 sayfadan fazla içerik bulunmayan siteye 4 PR değerini layık görmüş. Artık sebebini bilmiyorum ama sanırım küçük bir hataydı. Site barındırma hizmeti veren firmanın attığı kazık nedeniyle kapalı durumda, sitenin sorumluluğunu devrettiğim kişiler ise sanırım siteyi taşımayı düşünmüyorlar, canları sağolsun.
Google'nin bana neden 4 verdiğini bilmiyorum, öyle aşırı bir trafiğim yok, yüzlerce backlink (geri bağlantı) veren site de yok hatta SEO denen olaya bile girmedim. Sanırım yazılarımın özgünlüğünden dolayı vermiş olabilir diye düşünüyorum. Darısı PR 5'in başına.


Bu yazının kısa bağlantısı http://www.yakupgovler.com/?p=663.

Yazılarımı RSS aboneliği ile takip edebilir, yeni yazılarıma kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bunun için ise RSS adresimi kullanabilirsiniz.


“Sessiz PageRank Güncellemesi” yazısı için 5 Yorum

Bu yazıya yapılan yorumları dilerseniz, ( RSS 2.0 ) beslemesini kullanarak takibe alabilirsiniz.

 1. Talat dedi ki:

  Hayırlı olsun, darısı bizim başımıza xD

 2. Serdar dedi ki:

  okulunuz meb.gov.tr'den link aldıysa ve siz de okuldan link aldıysanız normaldir..

 3. Yakup Gövler dedi ki:

  Okulumdan bağlantı aldım, ancak geçen yıldan beri var ayrıca bağlantımız karşılıklı bu nedenle bunun pek etkili olduğunu düşünmüyorum.

 4. Onur dedi ki:

  Hayırlı olsun sayın hocam

 5. Onur dedi ki:

  Son baktığımda Pagerank üzerine net sonuç görmemiştim alexa değerleri 800k altındaki 2 sitemden gayet iyi bir sonuç bekliyordum... eğer güncellemede değer alamadıysam büyük bir hayal kırıklığı benim için : (