11 Haziran 2009

ÖSS'ye Üç Gün Kaldı

Eğitim Yorum Ekle

14 Haziran Pazar günü yapılack olan ÖSS'ye sadece üç gün kaldı. Daha önce öğrencilerime tavsiyeler başlığı altında, sınav günü ve öncesinde ne yapmaları gerektiğine dair önerilerde bulunmuştum. Artık sona yaklaştık.
Bu arada okullar da yarın yaz tatiline girecekler. Bu nedenle mutlaka yarın okulunuza gidip, arkadaşlarınızla görüşün. Birbirinizle sohbet edin, heyecanınızı azaltmaya çalışın. Yarın belki de onları son görüşünüz olabilir, yarını iyi değerlendirin.
Pazar günü ben de sınava gireceğim. Açıköğretim okumayı planlıyorum. Boş vaktimi bari birşeyler daha öğrenmek için değerlendireyim, hiç değilse ikinci bir diplomam olsun istiyorum. Meslek lisesi mezunu olduğum için sınavın ikinci aşamasının benim için bir anlamı yok, dolayısıyla da birinci aşamadaki 120 sorudan sorumlu olacağım. Açıköğretim için 165 puanlık barajı geçmem gerekiyor, bunun için de 30-40 net yeterli olacak ama ben yine de zevkine elimden geleni yapacağım.
Ayrıca bir de deneme yapacağım. Sınavın ikinci aşamasındaki 120 sorunun hepsini sallayacağım, eğer zamanım olursa şöyle hızlıca bir gözatıp işaretleyeceğim, olmazsa da soruları okumadan doğrudan şıkları işaretleyeceğim, bakalım kaç tane tutturabileceğim. 🙂 Sonuçlar açıklandığında burada yayınlayacağım. Bakalım sallama durumunda şansımız ne olacakmış.
Başta öğrencilerim olmak üzere sınava hazırlanan bütün öğrencilere başarılar diliyorum. Unutmayın ki sınav hayatınızın sonu değil, sadece yeni fırsatların başlangıcı olacak, bunu değerlendirin.


Bu yazının kısa bağlantısı http://www.yakupgovler.com/?p=878.

Yazılarımı RSS aboneliği ile takip edebilir, yeni yazılarıma kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bunun için ise RSS adresimi kullanabilirsiniz.