13 Temmuz 2009

ÖSS Sonucum

Eğitim, Kişisel Yorum Ekle

ÖSS 2009 sınav sonuçları açıklandı. Ben de bu sene sınava girmiş, daha önce tahmini netlerimi yazmıştım. ÖSS sonucum aşağıdaki gibi olup, tahmin etttiğim gibi geldi. Gerçi YÖK soruların katsayılarını artırdığından tahminimden 10-15 puan gibi bir fazlalık var. EA-1 Ek puanlı olarak Türkiye'de 647. olmuşum. Daha önce de dediğim gibi sınava Açıköğretim okumak için girmiştim. Ayrıca öğrencilerime de bu işin o kadar da zor olmadığını kanıtlamak istemiştim. Sonuç bu. Liseden mezun olalı 10 yıl oldu. Buna rağmen bu sonucu alıyorsam, siz daha fazlasını yapabilirsiniz diyeceğim.

Önceki yazımda sınavın ikinci bölümündeki bütün soruları attığımı, bakalım kaç tanesinin tutacağını görelim demiştim. Puanlara bakarsak bayağısı tutmuş. Gerçi ikinci bölüm puanlarımın yüksek olmasında birinci bölümün de etkisi var ama yine de sallayarak da barajın geçilebileceğini göstermesi açısından ilginç bir sınav deneyimi oldu.
Açıköğretimde yeni bölümler açılmış, onları bir değerlendireceğim ve tercihlerimi yapacağım. İstanbul'da görev yapıyor olsaydım, Boğaçiçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümünü tercih etmek isterdim. Neyse sınav sonucum aşağıdaki gibi. Netlerimi öğrendiğimde de sitemden bunları duyururum.


Bu yazının kısa bağlantısı http://www.yakupgovler.com/?p=929.

Yazılarımı RSS aboneliği ile takip edebilir, yeni yazılarıma kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bunun için ise RSS adresimi kullanabilirsiniz.


“ÖSS Sonucum” yazısı için 13 Yorum

Bu yazıya yapılan yorumları dilerseniz, ( RSS 2.0 ) beslemesini kullanarak takibe alabilirsiniz.

 1. Semih Aksu dedi ki:

  Hocam alt üst ettiniz sıralamayı 🙂 Maşallah yıllar eskitmemiş sizi 🙂

 2. İlker Aksoy dedi ki:

  Hocam darısı seneye bizim başımıza. Puanlar muhteşem ötesi.

 3. BiRkan dedi ki:

  ea1 ile ea2 arasında baya cok fark var, nereyi düşünüyorsun peki?

 4. Yakup Gövler dedi ki:

  @semih, @ilker, teşekkür ederim. Sıralamalara baktığımda ilk ÖSS'ye girdiğimde daha iyi puan almışım. O zaman EA puanımla Türkiye 428.'siydim. Şimdikinde 647. olmuşum.
  @Birkan, bilgisayar öğretmeniyim bu nedenle açıköğretim okumayı düşünüyorum. Sınava da bunun için ve öğrencilerime bu işin ne kadar kolay olduğunu göstermek için girdim. EA2 ile EA1 arasındaki fark, ikinci bölümdeki bütün soruları sallamamdan kaynaklanmaktadır. Sınavın birinci bölümünü bilerek, ikinci bölümünü ise sallayarak yaptım. Atmama rağmen yine de iyi geldi. 🙂

 5. Amaç Dizayn dedi ki:

  Tercihlerini de bir tahmin et 🙂 Onları da görelim.

 6. Ahmet dedi ki:

  Hocam ÖSS sonucunuz mükemmel. Söyleyecek brşey bulamıyorum (: Tebrikler..

 7. BiRkan dedi ki:

  he he ben de bilgisayar ögr okuyorum, say1 puanınız da iyi, onunla tekrar bilkente girip bilgisayar ögretmenliği okursunuz :=)

  işin şakası tabi, peki ben nerde hangi tür lisede ögretmenlik yaptıgınızı sorabilir miyim lütfen

 8. Ertuğrul Erkan dedi ki:

  Tebrik ediyorum harika sonuçlar 🙂

  Bende üç sene sonra giricem yalnız birşey sormak istiyorum; EA1 puanı 305 iken nasıl 379 olabiliyor? 74 puan birden nereden geliyor ( evet bu kadar bilgisizim 😀 )

 9. elif dedi ki:

  Gerçekten TEBRİKLER darısı bizlerin başına

 10. hediye dedi ki:

  HOCAMMMMMMMMMMMM YARDIMMMMM LUTFEN BEN HEDİYEYILDIZ 2007COCUK GELISIMI MUZUNUYUM 3 YILDIR KAZANAMIORUM HOCAM BNDE BU SENE MUHASEBE YAZDIM VE GELDI SENEYE PUANIM DUSER MI SIZCE GITMELIMIYIM NE OLUR YARDIM EDIN MAVOLDUMMM:(((((OLDURDU BU SINAV BENIIII

 11. Yakup Gövler dedi ki:

  @hediye, kendi alanında bir bölüme sınavsız geçiş yapmış olsaydın, gelecek yıl problem olmazdı. Ancak farklı bir alana sınav puanınla yerleştiğin için kayıt olsan da olmasan da gelecek yıl puanın kırılacaktır.

 12. naci dedi ki:

  NEreyi kazandınız?Bende bilgisayar öğretmenliğindeyim.

 13. Yakup Gövler dedi ki:

  @naci, açıköğretim kamu yönetimini kazandım. Şu an zaten bilgisayan öğretmeni olarak çalışıyorum, örgün bir bölüm kazanmama imkan yok.