09 Mayıs 2007

Ağ destekli Başlangıç CD'si hazırlama

Atölye 1 Yorum »

Önceki yazımda ağ destekli başlangıç disketi oluşturmayı anlatmıştım. Bu yazımda ise www.netbootdisk.com’daki başlangıç disketini kullanarak, nasıl ağ destekli başlangıç CD’si oluşturabileceğimizi anlatacağım. İhtiyacımız olanlar: devamı »

08 Mayıs 2007

Nero ile başlangıç CD'si oluşturalım

Atölye 29 Yorum »

Bir sonraki yazımda ağ destekli başlangıç (bootable) CD oluşturmayı anlatacaktım. Yazımda Nero ile bootable CD yazma işlemini anlatmak yerine başka bir siteye link vermeyi düşünüyordum. Ancak aramalarıma rağmen, sadece bootable CD yazmayı anlatan bir kaynak bulamadım. Hemen her yerde SP1-2 entegreli, bootable WinXP CD’nin nasıl oluşturulacağı anlatıyordu. Sadece bootable CD yazma konusunu merak edenler için […] devamı »

07 Mayıs 2007

Ağ destekli başlangıç disketi

Atölye 3 Yorum »

Bu hafta okulda, bilgisayarlara dreamweaver, flash gibi Macromedia programlarını, adobe elements programını kurmamızı istediler. Yazarlık eğitimi gibi bir kurs vereceklermiş. İngilizce bilmeyen, programlama mantığına sahip olmayanlara nasıl anlatacaklarsa, bence tamamen kaynak israfı. Neyse, programları kurmaya başladım, ancak bilgisayarlardaki Winschool lite marka recovery kartları problem yarattı. Kurulumların ardından, sabit disk okuma hatası veriyor, bazen de bilgisayar […] devamı »