14 Haziran 2007

Norton Ghost -clone Parametreleri

Atölye, Yazılım 25 Yorum »

Norton ghost’u kullananların en büyük isteklerinden biri, bilgisayarı başlangıç CD’si ile açtıklarında, ghost’un otomatik olarak yedek alması ya da yedekten yükleme yapmasıdır. Bunu sağlamak için ghost’un komut satırı parametrelerini ve -clone parametresinin kullanımını bilmek gerekiyor. Başka bir yazımda bu konudan bahsetmiştim. Bu yazımda ise -clone parametresinin kullanımını anlatacağım. devamı »

13 Haziran 2007

Norton Ghost Parametreleri

Atölye, Yazılım 51 Yorum »

Daha önceki yazılalarımda Norton Ghost 2003 kullanarak Windows’da nasıl yedekleme (Back up) ve geri yükleme (restore) işlemlerini anlatmıştım. BTS’lerdeki bilgisayarlara kurulum yapmamda, problemleri kısa sürede çözmemde ghost oldukça yardımcı olmaktadır. Bir başlangıç CD’si ile bilgisayarı açıp, otomatik olarak imaj alma (back up)/geri yükleme (restore) işlemlerini yaptığımızda, yeme de yanında yat tarzı bir program oluyor. Bu […] devamı »

12 Haziran 2007

Norton Ghost DOS ile imaj alma ve yükleme

Atölye, Yazılım Norton Ghost DOS ile imaj alma ve yükleme için yorumlar kapalı

Daha önceki yazılalarımda Norton Ghost 2003 kullanarak Windows’da nasıl yedekleme (Back up) ve geri yükleme (restore) işlemlerini anlatmıştım. Norton Ghost ile DOS’dan bu işlemlerin nasıl yapılacağını anlatmayı düşünüyordum, ancak bu konuyu ve başka programların kullanışlarını anlatan güzel bir site buldum. Sitemiz www.kitapgibi.com olup, Norton Ghost ile ilgili anlatım burada. Gerçekten kitap gibi yazmışlar. Norton Ghost […] devamı »

20 Mayıs 2007

Norton Ghost imaj'dan geri yükleme (Restore)

Atölye 9 Yorum »

Norton ghost ile ilgili önceki yazımda programı kullanarak C’nin yedeğini D’ye imaj dosyası olarak almıştım. Bu yazımda ise bu imaj dosyasından geri yüklemeyi anlatacağım. devamı »

20 Mayıs 2007

Norton Ghost ile imaj oluşturma (Back up)

Atölye 7 Yorum »

Bilgisayarına sık sık format atmayı sevenler için format sırasında kaybettikleri zaman oldukça can sıkıcıdır. Hele de işletim sistemini kurduktan sonra programları kurmak tam bir işkencedir. Nereden baksanız 2-3 saat bu işe harcanmış olur. İşte tam burada çözüm olarak karşımıza Norton Ghost programı karşımıza çıkıyor. devamı »