11 Eylül 2009

Aksaray Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü

Eğitim Yorum Ekle

Bu hafta Aksaray Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü'nde E-öğrenme nesnesi geliştirme'ye dair bir hizmetiçi eğitim kursundaydım. 5 gün süren kursta, MEB bünyesindeki bir proje olan Eğitim Portalı için içerik oluşturmayla ilgili bilgi edindik. Bir ay içerisinde üç tane e-içerik üretip, siteye göndereceğiz. Şu an gelişme aşamasında olan site için MEB hizmetiçi eğitimler yardımıyla onlarca kurs açtı/açıyor ve bu kurslar sonunda ciddi manada içerik oluşacağını düşünüyorum.
Kursa gitmeden önce Aksaray hizmetiçi eğitim enstitüsünün sitesine girdim, enstitü nasıl bir yermiş diye öğrenmeye çalıştım ama sitede yeterince fotoğraf olmadığı gibi, ulaşımın nasıl olduğuna dair bilgiler de yoktu. Mecburen telefon edip, öğrenmek zorunda kaldım. İleride enstitüde eğitime gidecek arkadaşlar için enstitüye dair bilgileri ve fotoğrafları yazımda bulabilirsiniz.
Enstitü Aksaray'ın merkezinde yer alıyor. Şehir merkezi olarak kabul edebileceğimiz hükümet meydanına beş dakika uzaklıkta olup, eski Aksaray terminaline çok yakın bir konumda. Enstitüye ulaşmak için şehir merkezine girip, eski Ihlara Oteli'nin yerini sorabilir (enstitü önceden Ihlara oteliymiş) ya da eski Aksaray terminalinin yerini sorabilirsiniz. Oraya vardığınızda enstitüyü bulmak çocuk oyuncağı olacaktır.
Aşağıdaki haritada enstitünün konumu bulabilirsiniz. Ayrıca resme tıklayarak Google Maps üzerinden haritaya ulaşabilirsiniz.

Enstitünün websitesine buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca enstitüyle ilgili çektiğim resimlere buradan ulaşabilirsiniz.

Enstitüyle ilgili bilgi vermek gerekirse, enstitüde geniş bir hol, dinlenme alanı bulunmakta. Konferans salonu ve 20 bilgisayarlı bilgisayar sınıfları var. Katılımcılar iki ve üç kişilik odalarda konaklamaktalar. Odalarda klima, televizyon, mini buzdolabı, tuvalet-banyo vs. bulunmakta. Resimlerden odaları inceleyebilirsiniz.
Güleryüzlü personeli ve yardımcı olmayı amaçlayan yöneticileri sayesinde oldukça rahat bir hafta geçirdik. Buradan enstitü yetkililerine teşekkür ediyorum.


Bu yazının kısa bağlantısı http://www.yakupgovler.com/?p=1066.

Yazılarımı RSS aboneliği ile takip edebilir, yeni yazılarıma kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bunun için ise RSS adresimi kullanabilirsiniz.


“Aksaray Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü” yazısı için 2 Yorum

Bu yazıya yapılan yorumları dilerseniz, ( RSS 2.0 ) beslemesini kullanarak takibe alabilirsiniz.

  1. İsmail SU dedi ki:

    Aksaray'a gidenler methediyorlar. Tatilim nedeniyle gidemedim. Giden arkadaşlarım da son olarak Server 2008'in yer aldığı bir HİE kursuna katılmışlardı. Bilişim insanlarının sık sık bir araya gelebilmesi için alışkanlık haline gelen yeni Müfredat tanıtımı gibi ıvır zıvırın sona ermesi ve canlılık katacak,istek yaratacak etkinliklerin planlanması gerekiyor. HİE programlarını hazırlayanların bu konuda sıkça öğretmenlere müraacat etmesi lazım.

    Resimlere bakıyorum da tatil dönüşü kaldığım öğretmenevleri aklıma geliyor. Onlar nerede bu nerede. Sen başlıbaşına tesisde kalmışsın 🙂

  2. Yakup Gövler dedi ki:

    Sanırım MEB hizmetiçi eğitim merkezleri için standartlar getirmiş. Geçen yıl Erzurum'daydım oradaki odalar da Aksaray'dakinin aynısıyda, hatta daha iyiydi. Mevcut haliyle 3-4 yıldızlı otel konforunda olduğunu söylemek mümkün. Aksaray'da en çok hoşuma giden ise personelin, misafirlere yaklaşımıydı ki çok hoştu. İnternetteki birçok yorumda da özellikle buna vurgu yapılıyor.
    BT alanı ile ilgili güzel eğitimler düzenleniyor, bu hafta bizimkiyle beraber Web tabanlı içerik geliştirme kursu ve ağ yönetimi kursu vardı. Her ikisinin de faydalı olduğuna inanıyorum ama katılımcıların daha dikkatli seçilmesi gerektiğini, hizmetiçi eğitim dairesinin buna dikkat etmesi gerektiğini düşünüyorum.