06 Ocak 2008

Yorumsuz Yazılar Bileşeni (widget)

WordPress Yorum Ekle

Daha önceki yazımda yorumsuz yazılar eklentisini sunmuştum. Şimdi de bu eklentinin seçtiğiniz kategorideki yorumsuz yazıları gösteren bileşen (widget) halini sunuyorum.
Kurulum ve Kullanım:

 1. Bileşeni buradan indirin.
 2. Eğer bütün yorumsuz yazılarınız içinden rastgele 10 tanesini göstermek isterseniz Rastgele Yorumsuz Yazılar Bileşeni'ni indirin.
 3. Zipli dosyadan çıkan yorumsuz_yazilar_widget.php dosyasını sitenizin wp-content/plugin klasörüne upload edin.
 4. Yönetim panelinizden Yorumsuz Yazılar Widgeti isimli eklentiyi etkinleştirin. Görünüm menüsünden Bileşenler seçeneğine girin.
 5. Yorumsuz Yazılar 1 bileşenini tutup, sürükleyerek nerede görünmesini istiyorsanız oraya sürükleyin. Ardından bileşenin ayarlarına girip, kategorinizi seçin
 6. Eğer birden fazla bileşen isterseniz, Bileşenler penceresinin en altındaki seçenekleri kullanarak bu bileşeni çoğaltabilirsiniz

Widget belirlediğiniz kategorinin son 10 yorumsuz yazısını gösteriyor. Sayıyı artırmak isterseniz eklentiyi düzenle deyip, alt bölümündeki LIMIT 10 ifadesindeki sayıyı değiştirin.
Rastgele yorumsuz yazılar bileşenini diğer bileşeni düzenleyerek oluşturduğumdan, ikisini şu an için aynı anda kullanamazsınız. Aksi halde hata mesajı alırsınız.
Problem yaşarsanız, yazmanızdan memnun olurum.


Bu yazının kısa bağlantısı http://www.yakupgovler.com/?p=156.

Yazılarımı RSS aboneliği ile takip edebilir, yeni yazılarıma kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bunun için ise RSS adresimi kullanabilirsiniz.


“Yorumsuz Yazılar Bileşeni (widget)” yazısı için 5 Yorum

Bu yazıya yapılan yorumları dilerseniz, ( RSS 2.0 ) beslemesini kullanarak takibe alabilirsiniz.

 1. gevv dedi ki:

  Teşekkürler aklıma bir fikir geldi 🙂 yorumsuz yazıları rastgele ğösterse iyi olurdu diye düşünüyorum malum yorumsuzlar bol 😀

 2. Yakup Gövler dedi ki:

  Elbette yapılabilir. Ama istediğiniz belli bir kategorinin yazılarından mı yoksa bütün yorumsuz olan yazılardan mı rastgele seçsin?

 3. asdf29 dedi ki:

  widget siz şekilde nasıl yapabiliriz hocam, böyle bir şey mümkün mü ?

  rastgele gösterme olayına gelince de bence bütün yazılar içinden seçilmesi daha kullışlı olacaktır.. 🙄

 4. Yakup Gövler dedi ki:

  Aşağıdaki adresteki yazımda widgetsiz olarak, yan menüye kod ekleyerek yapılan eklenti var. Onu kullanabilirsiniz.
  http://www.yakupgovler.com/?p=107

  Tek yapılması gereken eklentide kullanılan sorguda ORDER BY ID yerine ORDER BY RAND() kullanmak rastgele seçmeyi sağlayacaktır. Bu dediğimi widget olmayan eklentide denemeli.

 5. JoSePh dedi ki:

  Hocam ben o olayı denedim ama olmadı, eklentinin normal halini denedim yine olmadı sanırım sürümden kaynaklanıyor. Widgetsiz rastgele yorumsuz yazıyı göstermek istemiştim