29 Eylül 2007

Yine Yeniden Niğde

Kişisel Yorum Ekle

Geçen yıl bu zamanlar asker öğretmen olarak gittiğim Diyarbakır'da Vehbi Koç İlköğretim Okulu'da öğretmenlik yapıyordum. 12 Aylık bir ayrılığın sonunda yeniden Niğde'ye döndüm. Askerliğimin bitmesine sevinmiş olsam da Diyarbakır'daki değerli arkadaşlarımdan, sevgili öğrencilerimden ayrılmanın hüznünü içimde taşıyorum.
Yeni bir okulda yeni bir başlangıç yapmak, 3 yıllık düz lise ve ilköğretimdeki öğretmenliğin ardından kendi işimi yapabileceğim bir meslek lisesinde olmak doğrusu beni çok heyecanlandırıyor.
Öğrencilerimle tanışalı iki hafta oldu. Hepsi birbirinden zeki ve öğrenme isteğindeler. Sanırım onlarla birlikte çok güzel işler yapacağız.
Diyarbakır, öğretmenliğe bakış açımı oldukça değiştirdiğini ve beni olgunlaştırdığını itiraf etmeliyim. O zor şartlarda eğitimlerine devam etmeye çalışan çocukları farketmek ve onlar için çalışmak 3 yıllık öğretmenlik hayatımın en zevkli yılını geçirmemi sağladı. Oradayken yardımlarını benden esirgemeyen, her daim destek olan Abdurrezzak Demir, Faruk Aykol, Ali Karataş, Yerkan Saraç, asker arkadaşım Hasan Hüseyin İncesu hocalarım başta olmak üzere bütün değerli öğretmen arkadaşlarıma selamlarımı, saygı ve şükranlarımı sunuyorum. Geciken bu yazım için ise özür diliyorum.


Bu yazının kısa bağlantısı http://www.yakupgovler.com/?p=105.

Yazılarımı RSS aboneliği ile takip edebilir, yeni yazılarıma kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bunun için ise RSS adresimi kullanabilirsiniz.


“Yine Yeniden Niğde” yazısı için 4 Yorum

Bu yazıya yapılan yorumları dilerseniz, ( RSS 2.0 ) beslemesini kullanarak takibe alabilirsiniz.

 1. Ali Karataş dedi ki:

  Kıymetli arkadaşımız Yakup Bey! Öncelikle yeni okulunuzda başarılar dilerim. gerçekten Vehbi Koç İ.Ö.Okuluna askerliğiniz süresince büyük hizmetler yaptınız. bts sınıfını düzenlemeniz ve öğrencilerle birlikte değişik aktivitelerde onlara yardım etmeniz takdire şayan noktalar. kendim için de ayrıca teşekkür etmek isterim. yardımlarınızla en azından bir web sitesinin kurulumun temel mantığını öğrendim. sizden öğrendiklerimle html kodlarını anlamada önemli merhaleler kaydettim. tekrar teşekkür eder size ve öğrencilerinize kolaylıklar dilerim.

 2. leyla dedi ki:

  slmmmmm hocam 😛

 3. tülin dedi ki:

  Hocam sizin sitenizde çok güzelmiş inşallah bizde bir gün böyle bir siteye sahip olabilecek yetenek ve bilgiye birde oaraya sahip oluruz.Gerçekten bence sizin dedikleriniz doğrultusunda gidersek inşallah oda olur değil mi hocam?

 4. gülşen dedi ki:

  Merhaba hocam. Site çok güzel olmuş. Emeklerinizden dolayı size çok teşekkür ederim. Kendinize iyi bakın. Başarılarınızın devamını dilerim. 😉 😉 🙂