23 Eylül 2009

Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Başlıyor

Eğitim, Kişisel Yorum Ekle

2009-2010 Eğitim Yılı Başlıyor2009-2010 Eğitim-Öğretim Yılı yarın başlıyor. Okulum da yarın birçok problemle birlikte eğitime başlayacak. Yeni eğitim öğretim yılının bütün öğrenci, öğretmen ve velilere hayırlı olmasını diliyorum. Umarım herkes için başarılı bir yıl olur.
Okulun ilk günü öğrencilerden genelde yaz tatilinde ne yaptıklarını anlatmaları istenir. Ben de yaz tatilinde yaptıklarımı yazayım dedim.
* Temmuz'un ilk haftasının sonunda okulumuz tatile girdi. Memlekete gittim. Bu yıl Hatay'da Belen/Gediği dediğimiz bir yaylada abimin evinde ailemle tatilimizi geçirdik. Tatile gitmeden önce THK'nın Rehber Öğretmen Kursuna katılmak için başvuru yapmıştım. 20-25 Temmuz arasında Ankara'da kurstaydım. Bu yıl okulumda model uçak yapım kursu açmayı planlıyorum, bakalım.
* Okulun açılacağı 31 Ağustos'a kadar bilgisayar konusunda fazla bir çalışma yapamadım. Birkaç WordPress eklentisi geliştirdim, eskilerini de yeni sürüme uygun hale getirdim. Ramazan'ın başlamasıyla birlikte hiçbir şeyle uğraşamaz oldum.
* Eylül ayında öğrenciler için ortalama yükseltme ve sorumluluk sınavları için Niğde'ye döndüm. Eylül'ün ilk haftası sınavlarla uğraştıktan sonra ikinci hafta Aksaray'da düzenlenen bir hizmetiçi eğitim kursuna katıldım. Kursun amacı Eğitim Portalı sitesi için içerik geliştirmeye yönelikti. 12 Eylül'e kadar üç tane içerik hazırlamam lazım ki henüz başlamış bile değilim. Sanırım bu hafta sonundan itibaren bu konuyla ilgilenecek zamanımı ona ayıracağım.
* Aksaray dönüşü Niğde'de Öğretmenler Kurul toplantısı vs. vardı, bunları yaptık. Ders dağılımını ve planlamaları yapmaya başlayacaktık ki, okulların ders saatleri ve çerçeve programları değişti. Okulumda geçen yıl haftada 40 saat olan ders saati 45 saate çıktı ama bunun yanında meslek dersleri azaltıldı. Şu an kimin hangi derse ne zaman gireceği bile belli değil. Tek tesellim bilgisayar öğretmen sayımız yeterli de bu yıl geçen yıldan daha az yorulacağım (umarım).
* Geçen hafta bayram için tekrar memlekete döndüm. Uzun bir aradan sonra bütün aile bir araya gelebildik. Bir araya gelmek, 6 farklı yerde yaşayan 22 kişilik bir aile için gerçekten çok zor. Malatya, Ankara, Şanlıurfa, Niğde, Kazakistan'da birbirimizden ayrı yaşıyoruz ve nadiren bayramlarda bir araya gelebiliyoruz. Bu nedenle bu bayram evimizde gerçekten bayram gibi yaşandı ve ne yazık ki benim için bugün bayram bitti.
* Bayram tatili boyunca ne yazık ki internete erişimim sınırlıydı, bu nedenle yorumlarınızı onaylayıp/cevaplayamadım. Şu an iğrenç bir yolculuk nedeniyle çok yorgunum, yorumlarınızı ancak yarın cevaplayabileceğim, cevap bekleyen ziyaretçilerimden özür diliyorum.

Bu arada herkesin geçmiş Ramazan Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum.


Bu yazının kısa bağlantısı http://www.yakupgovler.com/?p=1078.

Yazılarımı RSS aboneliği ile takip edebilir, yeni yazılarıma kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bunun için ise RSS adresimi kullanabilirsiniz.


“Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Başlıyor” yazısı için 6 Yorum

Bu yazıya yapılan yorumları dilerseniz, ( RSS 2.0 ) beslemesini kullanarak takibe alabilirsiniz.

 1. mehmet dedi ki:

  mrb hocam ticaret lisesi 2 ye gdiyorum bugün bölümler belli oldu büro yönetimi ve sekreterlik die bi bölüme yazmışlar beni alan hakkında birşey bilmiyorum ve erkekler açısından nasıl bir bölümdür?

 2. mehmet dedi ki:

  hocam lütfen bi cvp verebilrmisniz

 3. Yakup Gövler dedi ki:

  @mehmet, muhtemelen 9. yıl sonu ortalaman muhasebe bölümüne yetmediğinden büroya yazılmışsındır. Okulundaki büro yönetiminde hangi dalda eğitim yapıldığını bilmiyorum, bu nedenle tam bir şey söyleyemeyecek olsam da, çeşitli işyerlerinde büro elemanı olarak çalışma şansı bulabilir ya da üniversitede mesleğinin devamı olan bölümlere gidebilirsin.

 4. mehmet dedi ki:

  hocam bu bölümü hiç sevmedim istemiyodum zaten peki bu bölümden mezun olduğumda sözel puanıyla astsubaylığa girebilirmiyim ?

 5. Yakup Gövler dedi ki:

  @mehmet, astsubaylığın giriş şartları için okulundaki rehberlik servisine ya da başka kaynaklara bakmalısın. Bu konuda bilgim yok.

 6. Can Devecioğlu dedi ki:

  Çok çabuk bitti tatil yahu. Okul bitmedi bir türlü. Tüm öğrenci, öğretmen ve velilere hayırlı olsun bu sene.