18 Mart 2009

wordpress@siteadi.com İfadesini Değiştiriyoruz

WordPress Yorum Ekle

WordPress bize ya da üye olanlara gönderdiği e-postalarda kimden kısmında wordpress@siteadi.com şeklinde bir e-posta adresi kullanıyor. Ayrıca site adını da gönderen kişi adı kısmına yazıyor. Bunu değiştirme ile ilgili bir soru üzerine ufak bir araştırma yaptım. wp-includes/pluggable.php dosyasının 358. ve 359. satırlarında bu e-posta adreslerini değiştirmemizi sağlayacak filtreler kullanıldığını gördüm ve hemen bu bilgileri değiştirecek fonksiyonu yazmaya başladım.
Eğer siz de bu bilgileri değiştirmek isteyenlerdenseniz, aşağıdaki kodları temanızın Tema fonksiyonları (functions.php) dosyasına uygun şekilde ekleyin. Kod içerisindeki geçen e-posta adı ve gönderen kişisini değiştirin.

 1. function posta_gonderen( $gonderen_posta ) {
 2. return "mahmutarmut@hotmail.com";
 3. }
 4.  
 5. function posta_gonderen_adi ( $gonderen_postaci_adi ) {
 6. return "Mahmut Armut";
 7. }
 8.  
 9. add_filter('wp_mail_from','posta_gonderen',1);
 10. add_filter('wp_mail_from_name','posta_gonderen_adi',1);

Yok ben bu işi beceremedim diyorsanız, bu durumda wp-mailfrom isimli eklentiyi de kullanabilirsiniz. Keyif sizin.


Bu yazının kısa bağlantısı http://www.yakupgovler.com/?p=734.

Yazılarımı RSS aboneliği ile takip edebilir, yeni yazılarıma kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bunun için ise RSS adresimi kullanabilirsiniz.


“wordpress@siteadi.com İfadesini Değiştiriyoruz” yazısı için 3 Yorum

Bu yazıya yapılan yorumları dilerseniz, ( RSS 2.0 ) beslemesini kullanarak takibe alabilirsiniz.

 1. Ramazan ELBAŞI dedi ki:

  Kodda
  return çift trnakla (unutulmuş) kapatılmamış. Boş sayfa hatası verdi. Çift tırnak yapıp içine gönderen kişi tanımlandığında sorun kalkıyor.

  Ayrıca pluggable.php dosyasındaki 343. ve 354. satırlarda yapılacak bir düzenlemeyle bu fonksiyona gerek kalmadan yapılacak bir düzenlemenin sorun yaratıp yaratmayacağını merak ediyorum.

 2. Yakup Gövler dedi ki:

  Uyarı için teşekkürler, sanırım yayımla demeden önce bir problem olmuş. Aceleye gelince de kontrol etmeyi unutmuşum. İlgili satırlarda değişiklik yapılarak da aynı iş yapılabilir, ancak WP'yi güncellediğinizde bu değişiklikleri yeniden yapmanız gerekecek.

 3. WordPress Yorum Onay Konusu · Yakup Gövler'in Not Defteri dedi ki:

  [...] isterseniz gelen e-postalardaki wordpress@siteadi.com şeklindeki gönderen kısmını da değiştirebilirsiniz. Yazıyı Paylaş: Aşağıdaki simgeler kullanıcılarının web sitelerini paylaştığı ve [...]