18 Ağustos 2009

WordPress WP OnlyWire Auto Poster Eklentisi

WordPress Yorum Ekle

Onlywire sitesi, siteye eklediğiniz web içeriğinizi 30 farklı sosyal imleme sitesine sizin yerinize otomatik olarak ekleyen bir site. Siteye üye olup, normal imleme siteleri gibi kendi içeriğinizi ekleyebiliyorsunuz. WordPress kullanıcıları için Özgür Koca, site hakkında bilgi verdiği gibi yayımladığınız yazıları otomatik olarak bu siteye, dolayısıyla da onlarca sosyal imleme sitesine eklenmesini sağlayan bir eklentiyi geliştirmiş.
Eklenti ile yazılarınız otomatik olarak OnlyWire sitesine ekleniyor, eklenen yazıları da liste olarak eklentinin yönetim panelinde görebiliyorsunuz. Eklentiyi indirmek ve eklentiyle ilgili bilgi almak için tıklayınız.
WordPress'e katkılarından dolayı Özgür hocama teşekkür ediyor, eklentilerinin devamını sabırsızlıkla bekliyorum.


Bu yazının kısa bağlantısı http://www.yakupgovler.com/?p=1007.

Yazılarımı RSS aboneliği ile takip edebilir, yeni yazılarıma kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bunun için ise RSS adresimi kullanabilirsiniz.


“WordPress WP OnlyWire Auto Poster Eklentisi” yazısı için 7 Yorum

Bu yazıya yapılan yorumları dilerseniz, ( RSS 2.0 ) beslemesini kullanarak takibe alabilirsiniz.

 1. İlker Aksoy dedi ki:

  Bu hizmeti bilmiyordum... Mükemmelmiş... Teşekkürler...

 2. Egitim dedi ki:

  Merhaba
  Eklenti güzel bi eklenti fakat yazan kişi biraz uyanıklık yapmış ve eklentinin 191 sayfanın şifrelemiş. bu şifrelenmiş yerde muhtemelen şu bağlantılar yatıyor ben bir konu açınca eklentiyi yazan kişinin benim sayfa üzerinden otomatik olarak kendi sitesinin linklerini içeren konu gönderiyor sanki ben yollamışım gibi bu yüzden bu eklentiyi kaldırdım. eklentilerin içine gizlice uyarı vermeden böyle kodların konması hiç hoş değil…

 3. Yakup Gövler dedi ki:

  @EgitimTUBE, ilgili satırı inceledim. İlgili satırın yaptığı iş şu; eklentinin yönetim sayfasının alt kısmında "Reward the Author of this Plugin" isminde bir düğme bulunmakta. Eğer kullanıcı bu eklentiyi beğenmişse, bu düğmeye tıklayarak, eklenti sayfasını kendi kullanıcı adıyla onlywhire sitesine ekliyor. Bunu bir kere yaptıktan sonra o düğme kayboluyor.
  Şifreli kodu çözdüğümde aşağıdaki gibi zararsız bir dizi değişken döndürdüğünü gördüm. Satırın sonrasında da bu değişkenden gelen bilgileri kullanarak bahsettiğim işlemi yaptığını tespit ettim. Bu işlem sadece siz düğmeye tıkladığındızda geçekleşiyor. Dolayısıyla eklenti sizin isteğiniz dışında bir işlem yapmamaktadır. Ancak eklenti yazarının sayfasında bunu belirtmemesini etik bulmuyorum.

  1. Array ( [l] => http%3A%2F%2Fwww.tankado.com%2Fonlywire-auto-poster-wordpress-eklentisi [i] => WP+OnlyWire+Auto+Poster+Plugin [t] => onlywire+auto+poster%2C+onlywire+wordpress+eklentisi%2C+wordpress+eklentisi%2C+wordpress+plugin%2C+wp+onlywire+auto+poster [c] => WP+OnlyWire+Auto+Poster+Plugin+by+Tankado )
 4. Egitim dedi ki:

  Eklenti çok güzel fakat bu olaydan dolayı rahatsız oldum. Şifrelenmiş bölümü silerek bu eklentiyi kullanmamız mümkünmü ve ya hangi kodları silersek sadece bizim yazdığımız yazılar yayınlanır.
  Zaman ayırdığın için teşekkür ederim

 5. Özgür Koca dedi ki:

  Yakup Hocam gerekli açıklamayı ve uyarı yapmış. Eklenti sayfasında düğmenin görevi ve neden orada olduğu zaten yazıyor. Gizli birşey yok. İngilizce açıklamaya Türkçe açıklama da ekledim.

  Kodlara değinmeye gerek görmüyorum zaten herşey ortada. Birşeyleri şifrelenseydi emin olun açamazdınız... 😉 Hiçbirşey gizli değil. Ekletiyi kullanan herkesten ricam düğmeye bir kez tıklayarak eklentinin yaygınlaşmasını yardımcı olmanız.

  Teşekkür ederim.

 6. Web’den Seçme Bağlantılar #6 | Yararlı Web Siteleri | Sinerjik Günlük dedi ki:

  [...] WP OnlyWire Auto Poster Eklentisi: Onlywire sitesi, siteye eklediğiniz web içeriğinizi 30 farklı sosyal imleme sitesine sizin yerinize otomatik olarak ekleyen bir site. [...]

 7. Amaç Dizayn dedi ki:

  Bilgilendire için teşekkürler Yakup hocam. Teşekkürde büyük dilim Özgür hocanın tabi ki 🙂