17 Ekim 2008

WordPress Tema Etiketleri Listesi

WordPress Yorum Ekle

Tema tasarımcılarının temalarını daha fazla özelleştirebilmesi için temalarda kullanılan etiketleri iyi bilmeleri gerekmekte, her ne kadar WordPress.org'da tema etiketleri listelenip, açıklamalar gösterilse de, tek tek incelemek zaman kaybettiriyor. Bu konuyu araştırırken çok daha pratik ve daha anlaşılır olan bir liste buldum ki yeme de yanında yat tarzı olmuş. Listeye buradan ulaşabilir, etiket üzerine tıklayarak açıklamalara ulaşabilirsiniz. Ne yazık ki liste İngilizce, umarım bunun bir de Türkçe versiyonu yayınlanır.


Bu yazının kısa bağlantısı http://www.yakupgovler.com/?p=361.

Yazılarımı RSS aboneliği ile takip edebilir, yeni yazılarıma kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bunun için ise RSS adresimi kullanabilirsiniz.


“WordPress Tema Etiketleri Listesi” yazısı için 4 Yorum

Bu yazıya yapılan yorumları dilerseniz, ( RSS 2.0 ) beslemesini kullanarak takibe alabilirsiniz.

 1. gevv dedi ki:

  Abi Teşekkürler dediğin gibi çok zaman alıyordu birde bir sürü yazı görünce kafa karıştırıyor 🙂 ister istemez yazıları inceleliyorsunuz halbuki ne yapacağı belli birde sayfa değiştirmeden bilgilere ulaşmak ayrı bir güzellik

 2. Cevat ÖZTÜRK dedi ki:

  selamün aleyküm yakup hocam. sitemdeki etiket bulutu bölümünü nasıl kısaltabilirim. Aşağı doğru uzamasını istemiyorum. Saygılarımla. Kolay gelsin.

 3. Yakup Gövler dedi ki:

  Etiketleri bileşen yapısını mı yoksa yan menünüze kod ekleyerek mi eklediniz. Keşke bunu yazsaydınız.
  Bileşen yapısını kullanıyorsanız, wp-includes/widgets.php dosyasını düzenlemeniz gerekiyor. Kodlarla yapıyorsanız ise http://codex.wordpress.org/Template_Tags/wp_tag_cloud adresini ziyaret ediniz.
  WordPress Türkiye Forumu'na probleminizi yazarsanız ne yapmanız gerektiği daha ayrıntılı anlatılabilir. Hatta orada arama yaparsanız çözümü de bulabilirsiniz.

 4. adonis dedi ki:

  Hacom, işte şimdi ihya olduk. Kaynak için teşekkürler.