15 Kasım 2008

WordPress Inove Teması Türkçe

WordPress Yorum Ekle


WordPress temalarına her gün gerçekten kaliteli temalar ekleniyor. Bunlardan benim de çok hoşuma giden ve geliştirilmeye inanılmaz derecede müsait temalardan biri de Inove teması. Tema üç sütunlu olup, gri renk ağırlıklı bir temadır. Temayı Türkçeleştirdim.
Temanın Önizlemesi: Inove önizleme
Temanın Orijinali: Inove WordPress Teması Türkçe

Temanın kendi dil dosyası (tr_TR.po) bulunmaktadır. Türkçeleştirme bu dosya üzerinden yapılmıştır. Bazı bölümlerin Türkçe'ye uygun olması için tema dosyaları üzerinde de değişiklikler yapılmıştır. Temayı güncellemeniz gerekirse tr_TR.po dosyasının yedeğini alıp, yüklediğiniz güncel tema klasörüne kopyalayın. Bu şekilde temanın yeni versiyonları da (büyük çoğunluğu) güncellenmiş olacaktır. Bazı uyumsuzluklar yaşarsanız, bunu tema dosyalarında kendiniz düzeltmelisiniz.
Türkçeleştirme ile ilgili problemleri yazarsanız sevinirim.


Bu yazının kısa bağlantısı http://www.yakupgovler.com/?p=516.

Yazılarımı RSS aboneliği ile takip edebilir, yeni yazılarıma kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bunun için ise RSS adresimi kullanabilirsiniz.


“WordPress Inove Teması Türkçe” yazısı için 21 Yorum

Bu yazıya yapılan yorumları dilerseniz, ( RSS 2.0 ) beslemesini kullanarak takibe alabilirsiniz.

 1. oyyla.com dedi ki:

  WordPress Inove Teması Türkçe...

  Inove isimli çok şık üç sütunlu temanın Türkçeleştirilmiş halini bulabilirsiniz....

 2. Eray USTA dedi ki:

  Teşekkürler tema hoş duruyor.

 3. 100puan.com dedi ki:

  WordPress Inove Teması...

  Üç sütunlu, gri renk ağırlıklı, özel fonksiyonları olan güzel bir tema...

 4. Salih S. DEMİR dedi ki:

  Geçende orijinal halini indirmiştim şansa bak Türkçeside varmış 😀 Teşekkürler.

 5. Alanya dedi ki:

  Güzel bir tema sağolun

 6. Razorf dedi ki:

  Eline sağlık kardeşim.Bende bu temayı türkçeleştirmeyi düşünüyordum.Çok güzel bir tema.Pagenavi ve wp-polls gibi eklentilerin stil dosyaları temaya uygun şekilde geliyor.Teşekkürler.

 7. gevv dedi ki:

  Teşekkürler Hocam test sayfasında sorun yok ama lokalde ie6 sidebar aşağı kayıyor

 8. EgitimTUBE dedi ki:

  Tema için teşekkür ederim benim bir sorunum oldu sorun ise şöyle yapılan yorumlar fazla olunca tema sayfa numaralandırma yapıyor yanlız benimki hep son sayfada ve 1 sayfaya tıklayınca hata alıyorum bu konuda yardımcı olursanız sevinirim örnek sayfa
  http://www.egitimtube.com/kpss-tercih.html hata var
  http://www.neoease.com/contact/ normal

 9. Yakup Gövler dedi ki:

  Sanırım kalıcı bağlantılarınızla ilgili bir problem var. Şöyle ki neoease.com'da adres yapısı aşağıdaki gibi
  http://www.neoease.com/national-geographic-most-viewed-2008/comment-page-2/#comments
  sizde ise
  http://www.egitimtube.com/kpss-tercih.htmlcomment-page-1#comments
  halbuki sizinkinin de yukarıdaki gibi / işareti ile ayrılmış olması gerekiyor. Kalıcı bağlantılarınızı yeniden düzenleyip, .htaccess dosyasının yeniden oluşturulmasını sağlamaya çalışın. Olmazsa kalıcı bağlantılarda yazı sonuna eklediğiniz .html uzantısını kaldırıp, o şekilde deneyin.
  Sonuçta tema kalıcı bağlantı fonksiyonlarını kullanıyor, eğer WP bu bağlantıları problemli yaratıyorsa temanın yapabileceği birşey yok.

 10. EgitimTUBE dedi ki:

  evet sanırım dediğiniz gibi /%postname%.html kalıcı bağlantılarım bu şekilde ayarlı yanlız bunu değitirdiğimde tüm indexlenmiş sayfalar 404 hatası alacağım bu şekilde /%postname%/ sayfalar 1 başlıyor ilk sayfada 50 var 2 sayfada yine aynı 50 yorum gözüküyor bir türlü 51 başlamıyor. bunu hatadan kurtulmanın başka bir yolu yokmu acaba

 11. EgitimTUBE dedi ki:

  Slm sorunu kalıcı baglantıları /%postname%/ şekilde yaparak çözdüm küçük bir sorun kaldı http://www.egitimtube.com/kpss-tercih/comment-page-1/#comments sorun 1 sayfada 50 yorum var 2 sayfaya geçince 51 olması gerekir tekrar 1 başlıyor rica etsem bu konuda da yardımcı olurmusun. Şimdiden teşekkür ederim. Kolay gelsin

 12. Yakup Gövler dedi ki:

  Bu konuda yardımcı olamayacağım. WP-tr forumunda probleminizi yazarsanız, yardımcı olacaklar çıkacaktır.

 13. EgitimTUBE dedi ki:

  Tamam çok teşekkür ederim

 14. melankolikdeli dedi ki:

  Bu temayı yeni kullanmaya başladım. Sormak istediğim birşey var. Tekil yazıda yorumlar sıralandığında, yorum yazanın adı biraz uzunsa, kyllanıcı adının sadece bir kısmını görüntüleniyor. Bunu css dosyasında nasıl önleyebileceğimi söyleyebilir misiniz ?

 15. melankolikdeli dedi ki:

  hallettim. benzer sorunu yaşayanlar için yazıyorum. 'style.css' dosyasında, admincomment.author ve comment.author bölümlerinde padding ve width ayarları ile sorun çözülüyor(muş).

 16. Wordpress seo otomatik meta tag keywords description | elektronik projeler devreler şemalar dedi ki:

  [...] için araştırma sonucu Yakup Gövler hocamızın Türkçe çevirisini yapıp paylaştığı Inove temasının bu konu ile ilgili boş olmadığını fark ettim farklı bir yöntem ile işlemleri [...]

 17. muhabbet dedi ki:

  harbiden tema süper ..

 18. Wordpress seo otomatik title keywords description « Wordpress web seo tema ip uçları php script grafik tasarım dedi ki:

  [...] için araştırma sonucu Yakup Gövler hocamızın Türkçe çevirisini yapıp paylaştığı Inove temasının bu konu ile ilgili boş olmadığını fark ettim farklı bir yöntem ile işlemleri [...]

 19. austin dedi ki:

  sıteme kurdum cok guzel bır tema

 20. yunus dedi ki:

  ben bu temanın Türkçe dil dosyasını (tr_TR.po) yükledim fakat hala Türkçeleşmedi tema. Bu dil dosyasını aktifleştirmem mi gerekiyor acaba?

 21. aşk şiirleri dedi ki:

  bu temayı arşivime sokmak istiyorum iyi oldu saol walla 😀