26 Kasım 2008

WordPress 2.6.5 Yayımlandı

WordPress Yorum Ekle

WordPress 2.6.3 sürümünün ardından 2.7 sürümünü beklerken WordPress geliştiricileri bize bir sürpriz yaparak 2.6.5 sürümünü yayımladılar. Eee 2.6.4 ne oldu derseniz cevabı burada. Yeni sürümde birkaç güvenlik açığı giderilmiş. 5 dosyada yapılan değişikliklere buradan ulaşabilir, yeni sürümü ise buradan indirebilirsiniz. Güncelleme için WordPress Türkiye'deki güncelleme notlarını takip edebileceğiniz gibi, değiştirilen 5 dosyayı güncelleseniz de olur. Ben böyle yaptım. Güncelleme yapmadan önce yedek almayı aman unutmayın.


Bu yazının kısa bağlantısı http://www.yakupgovler.com/?p=549.

Yazılarımı RSS aboneliği ile takip edebilir, yeni yazılarıma kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bunun için ise RSS adresimi kullanabilirsiniz.


“WordPress 2.6.5 Yayımlandı” yazısı için 3 Yorum

Bu yazıya yapılan yorumları dilerseniz, ( RSS 2.0 ) beslemesini kullanarak takibe alabilirsiniz.

  1. birblog dedi ki:

    Vbulletin gibi bu da. Arada bir böyle sürprizleri oluyordu son zamanlarda iyice arttı

  2. mihenk dedi ki:

    slm.Benim bir sorum olacaktı bu konuyla çok alakalı değil.Ben bi wp sitesini güncelliyeyim derken herşeyi berbat etmişim wpconfig i silmişim Allahtan site yeniydide çok yazı yoktu.Şimdi ben wpcongig i nereden bulacağım?plesk panel hostum.

  3. Yakup Gövler dedi ki:

    Sitenin yedeği varsa, yedek dosyasını WinRAR ile açıp, config dosyasını alabilirsiniz. Yedek yoksa, sitedeki veritabanının adını, kullanıcı adı ve şifresini, WP tablolarının ön adını (wp_ gibi bir ön adları vardır) biliyorsanız buradan WP 2.6.5 sürümünü indirin. Zip'li dosya içerisindeki wp-config.php dosyasını çıkartın. Bu dosyayı notepad++ programı ile burada anlattığım gibi açın ve gerekli yerleri biraz önce dediğim gibi doldurun. DEFINE('WPLANG' ile başlayan yeri define ('WPLANG', 'tr_TR'); değiştirmeyi unutmayın. Ayrıca e-posta adresinize bendeki wp-config dosyasını açıklayıcı bilgiler yazarak gönderdim, açıp, gerekli değişiklikleri yaptıktan sonra sitenize yükleyin.