09 Şubat 2009

Ve Tatil Bitti!

Kişisel Yorum Ekle

23 Ocak'ta başlayan yarıyıl tatili bugün sona eriyor, yarın saat 07:00'da ders başı yapacağım. "Tatilde ne yaptınız?" klasik sorusunu yarın öğrencilerime soracağım. Gerçi onlar da klasik cevaplar verecekler. 11. sınıflara ödev vermiştim bakalım onunla ilgili ne yapmışlar göreceğim. Ne yazık ki tatilde pek ahım şahım şeyler yapmadım. Tatilin ilk haftasını memleketimde (Hatay - Kırıkhan) geçirdim. Evde bilgisayar ve internet olmadığından sıkıntıdan patladım desem yeridir, evden dışarı pek çıkmadım, mezun olduğum lisemi ziyaret ettim. İkinci hafta ise kızkardeşim ile birlikte Ankara'ya gittim, bugün akşamüstü döndüm. Guatr ile ilgili olarak İbn-i Sina'da muayene oldum, tahlil, ultrason vs. sonunda Allah'tan ciddi bir durum çıkmadı. İlaç kullanmaya başladım, artık ne kadar sürer bilmiyorum ama ameliyat ve nodül çıkma riskinden kurtulduğum için sevindim.
Her gittiğimde Ankara'yı biraz daha değişmiş buluyorum. Hastahane işleri dışında kitapçıları, teknoloji mağazalarını, Ulus'taki bit pazarını dolaştım. Almayı düşündüğüm birkaç kitabı inceleyip, aldım. Aslında kitaplara ihtiyacım yoktu ama öğrencilerime kaynak olsun diye Alfa yayınlarından çıkan HTML ve XHTML ile Seçkin Yayıncılıktan çıkan A'dan Z'ye PHP isimli kitapları aldım. Kitaplardan, inceledikten sonra bahsederim. Biraz da giyim alışverişi yaptım.
Gelmeden hemen önce de Mavi Bilgisayar'dan Ekran kartı (Sapphire Ati Rodeon 3850) ve UPS (kesintisiz güç kaynağı) satın aldım. Birkaç haftadır Mavi Bilgisayar hafta sonları %18 KDV indirimi yapıyordu, gelmişken uzun süredir almayı düşündüğüm ekran kartını da alarak kampanyadan yararlanayım dedim. Ekran kartları iyice coşmuş. Hemen her ekran kartı 450 Watt'lık güç kaynağı istiyor. Bu da demek oluyor ki yeni bir ekran kartı alacaksanız güç kaynağını da yenilemeniz gerekecek. Benim aldığım da 450 watt istiyor ancak yorumlarda vatandaşın biri 300 watt'lık ile kullandığından bahsetmiş, benim ki 350 watt bu yoruma güvenip aldım. Çalışmazsa ya da performans alamazsam artık 70-80 YTL verip bir de güç kaynağı alacağım. Siz de ekran kartı alacaksanız, bu konuya dikkat edin. Ekran kartına 145 TL, UPS'ye ise 60 TL bayıldım.

Önümüzdeki günlerde ne yapacağım?

Yakın bir zamanda sanırım bir hizmetiçi eğitime katılacağım, onun ardından Mart ayından Mayıs ayına kadar geçen sürede akşam 17:00'da başlayacak PIC ve Proteus üzerine bir hizmetiçine katılacağım. Mart ayının sonunda birkaç yıldır MEB tarafından meslek liseleri arasında düzenlenen Proje Tabanlı Beceri yarışması için düşündüğümüz birkaç projeyle ilgili de çalışacağım, gerçi projeleri yetiştirebileceğimizden emin değilim. Bu arada hergün 07:00-13:00 arasında derse gireceğim, arada zaman bulabilir ve üşengeçlik yapmazsam bazı WordPress eklenti ve site projeleri üzerinde çalışacağım.
Peki siz tatilde ne yaptınız? Sonrasında ne yapacaksınız?


Bu yazının kısa bağlantısı http://www.yakupgovler.com/?p=673.

Yazılarımı RSS aboneliği ile takip edebilir, yeni yazılarıma kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bunun için ise RSS adresimi kullanabilirsiniz.


“Ve Tatil Bitti!” yazısı için 4 Yorum

Bu yazıya yapılan yorumları dilerseniz, ( RSS 2.0 ) beslemesini kullanarak takibe alabilirsiniz.

 1. roviss dedi ki:

  Doğrulamada sizin memleket çıktı hocam, sanırım tümce olarak belirlemişsiniz kodları :))

  Tatil, tatilden başka herşeye benzedi. Bu yaşıma kadar tatilde mesaiden çok çalıştığım bir dönem görmedim. Perişan oldum. Ama meyvesini alacağım inşallah. Bilgilerimi katlayarak, yeni dostlar edinerek devam ediyorum, bu da koşturmaya değiyor.

  Tatilden yani mesaiden sonra tabi ki yine mesai 🙂
  Okulumun ders programını ayarlıyorum,
  Yapacağım Web işlerini programa sokuyorum,
  BT Sınıfıma bu dönem getireceğim yenilikleri düşünüyorum,
  ve en önemlisi günlük hayatı programlıyorum. Tatilden sonrası işte böyle...

 2. Yakup Gövler dedi ki:

  Sevgili Roviss yazını okudum, yeni projeni (desenblog.com) de inceleyip, test etmeye başladım. İlk izlenimim harika.

 3. atakan dedi ki:

  Hayırdır hocam rahatsız felanmısınız Yüce Allah sizlere sağlık sihat versin ayrıca uzun zamandır yazılarınızı bekliyorum eğitim yazıları yazarsanız (yani biza aydınlartırsanız)çok sevinirim Ama bende bu kez tınnn yok siz ne dediğseniz hepsini yapıyorum.Allah yolumuzdan ayırmasın ...

 4. Mehmet Ali dedi ki:

  Mehraba hocam gerçekten de bitti tatil, gerçi bize önümüzdeki pazartesini kadar okul yok, sınavlar var. alttan kalan dersler için.

  Neyse bu son yarı yılda işllah zayıf dersleri kurtarırım 🙂

  Ha bu arada MEB bilgisayar dağıtıyormuş. Bİzim okulda istemiş işllah yeni bilgisayarlar gelirde adam akılı ders işleriz 🙂