11 Ağustos 2009

Toplu Yazı Silme ve Taşıma Eklentisi

WordPress Yorum Ekle

WordPress sitelerimizde bazen belli kategori ya da etiket altındaki yazıları ya da çok eski yazıları topluca silmek, bir kategorideki yazıları başka bir kategori altına taşımak isteyebilirsiniz. Bunun için iki güzel eklenti bulunmakta, bunları kullanabilirsiniz.

Toplu yazı silme işlemi - Bulk Delete Eklentisi

Belli kategorideki ya da etiket altındaki ya da buna benzer silme işlemlerini topluca yapmanızı sağlayan eklentimizin adı "Bulk Delete" olup, eklentiyi buradan indirebilir ve ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. Eklentiyi kullanırken dikkat etmeniz gereken ise yaptığınız silme işleminin geri dönüşünün olmadığıdır. Bu nedenle eklentiyi kullanmadan önce sitenizin tam bir yedeğini almanızı şiddetle öneririm.

Yazıları topluca taşıma işlemi - Bulk Move Eklentisi

Bir kategorideki yazılarınızı kolaylıkla başka bir kategoriye taşıyabileceğiniz eklentinin adı "Bulk Move" olup, eklentiyi buradan indirebilir ve ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. Eklentiyi kullanırken tek yapmanız gereken, hangi kategorideki yazıları, hangi kategoriye taşımak istediğinizi seçmek. İşlemin geri dönüşü olmadığını unutmayın.


Bu yazının kısa bağlantısı http://www.yakupgovler.com/?p=979.

Yazılarımı RSS aboneliği ile takip edebilir, yeni yazılarıma kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bunun için ise RSS adresimi kullanabilirsiniz.


“Toplu Yazı Silme ve Taşıma Eklentisi” yazısı için 2 Yorum

Bu yazıya yapılan yorumları dilerseniz, ( RSS 2.0 ) beslemesini kullanarak takibe alabilirsiniz.

  1. Egitim dedi ki:

    Toplu taşıma tama aradağım bir eklentiydi bilgi için teşekkür ederim.

  2. öğrensek dedi ki:

    bu eklenti faydalı bir eklenti, işe yarar