30 Eylül 2009

Son Günlerde...

Kişisel Yorum Ekle

Dostlar merhaba,
Biliyorsunuz okullar açıldı. Bayramdan dönüşten hemen sonra başladı, bayram öncesinde de bayağı sancılıydı. Okulumda işler çok karışık ve bu karmaşanın tam ortasında da ben varım.
Okulumda dersler 7:00'da başlıyor ve her gün o saatte okuldayım. Öğrenciler ve derslerle ilgili onlarca problem var ve bu yıl bölüm şefliği denilen sorumluluk üzerime kaldı, bu nedenle problemlerin birçoğuyla ilgilenmek en azından kafa yormak zorunda kalıyorum.
Akşam beşten sonra da hizmetiçi eğitim olan İngilizce kursuna gidiyorum. İleriye dair planlar yapıyorum ama onlarca belirsizliğin ortasında hiçbirini hayata geçiremiyorum.
Gelecek hafta sonuna kadar daha önce de bahsettiğim 2-3 tane flash ile eğitim animasyonu hazırlamam gerekiyor ve ben hala onlara başlayamadım, sanırım haftasonu onlara başlayacağım, bu arada girdiğim bir kaç ders için yıllık plan hazırlamam gerekiyor ki Allah'tan zümre tutanaklarını geçenlerde hazırladım. Sonuçta bir süredir kendime vakit ayıramadığım gibi, eve oldukça yorgun geliyorum.
Tüm bunları neden anlattım? Yukarıdaki nedenlerden ne sitemle ne de gelen e-postalarla yeterince ingilenemedim. Şu an 40'a yakın yorum birikmiş ve birçoğu cevap vermemi bekliyor. Besleme Okuyucumda takip ettiğim sitelerde 200'e yakın yazı yazılmış ve okumam için her bilgisayarımı açtığımda ağlayıp duruyorlar.
Sonuç olarak geciken yorum onaylarım ve cevaplarım için özür diliyor ve anlayış bekliyorum. Birazdan birkaç saatlik son enerjimi yorumlara cevap yazmak için harcayacak ve yarın 06:00'da uyanmak üzere deliksiz bir uykuya dalacağım.
Buraya kadar okuduysanız, teşekkürler.


Bu yazının kısa bağlantısı http://www.yakupgovler.com/?p=1080.

Yazılarımı RSS aboneliği ile takip edebilir, yeni yazılarıma kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bunun için ise RSS adresimi kullanabilirsiniz.


“Son Günlerde…” yazısı için 9 Yorum

Bu yazıya yapılan yorumları dilerseniz, ( RSS 2.0 ) beslemesini kullanarak takibe alabilirsiniz.

 1. emin dedi ki:

  Bende hep ingilizce kursuna gitmek istemişimdir ama nedense gidemedim bir türlü.
  belki ilerde. oda belki.

  birde anlamadığım iş ingilizcesi bilmem ne ingilizcesi gibi ayrıma gidiliyor onlara bie anlam veremiyorum ben. böyle bir ayrım varmı gerçekten?
  varsa nede böyle bir ayrım yapılırki?

 2. Yakup Gövler dedi ki:

  @emin, umarım sen de gidersin 🙂
  Çeşitli sektörlerde kullanılan İngilizce terimler farklı olduğundan, kişi hangi sektörde ise o sektörün kelimelerini öğrenip, dilden daha çok faydalanma yoluna gitmektedir. Yoksa İngilizce'nin yapısı değişmemekte.
  Kendimden örnek vermem gerekirse Bilgisayarla ilgili İngilizce metinleri kolaylıkla anlayabilirken, başka bir sektördekini anlamam zor oluyor.

 3. Onur dedi ki:

  Hocam Allah size kolaylık versin.Sizin yerinizde olmak isterdim.Geçenlerde bende bir yorum yapmıştım ona da yazmadınız.Ama yinede saolun.

 4. Gürsel dedi ki:

  Hocam işiniz zor ama bizde burda merakla bekliyoruz.
  Son Okunanlar Bileşeni: Başlanmadı
  Atatürk Diyor ki Bileşeni: Başlanmadı

 5. İsmail SU dedi ki:

  Ne güzel işlerle uğraşıyorsun Yakup hocam.

  Dertlerimiz ortak; endişelerimiz de. Bu aralar motivasyonumu sağlayamadığım için 3-5 satırlık kodla halledebileceğim ufak geliştirmeler için 1 ay gibi uzun vadeleri planlıyorum kendime.

  İlim kazanmak/kazandırmak, insanlara yardım etmek isterken kendimizi,çevremizi,emek verdiğimiz sitemizi ve bazen de ailemizi es geçiyoruz.

  1. echo "...hasılı bazen birçok şeyi ıskalıyoruz.\n Bazen de hayatı :)"

  İngilizce konusunda Bilişim insanının çok şanslı olduğunu düşünüyorum. Hele ki Bilişim sistemini İngilizce kullanan kesimin. Şu an Bilişim Sektörü dışında Günlük İngilzce konusunda seviyemi yazmam gerekirse kesinlikle %50'nin üstünde olmayacaktır. Ancak Teknik anlamda sıfır hata diyebilirim. Yıllarca araştırmalar,ilk kez ortaya atılan bir kavramı öğrenmek için verilen uğraşlar derken bir bakıyorsunuz ki alfabesini öğrenmişsiniz düşe kalka...

  Bir ayrım olduğu konusuna gelince gerçekten var ve gerekiyor da. Terimler bu terimleri ortaya atanlarla anılınca isminde maalesef Türkçe karakter dahi geçmiyor 🙂

 6. bekir dedi ki:

  kolay gelsin. işiniz zor. Allah kolaylık versin ne diyelim.

 7. Semih dedi ki:

  Allah sabır versin hocam 🙂 Umarım öğrencilerinizde sizin gibi çalışkan ve araştırmacı olurlar 🙂

 8. gevv dedi ki:

  Kolay gelsin abi Allah sıhhat sağlık versin hasta olmada gerisi kolay 🙂 iyi çalışmalar sevgiler saygılar

 9. WpSever dedi ki:

  Bazen gün içinde 24 saat insana yetmiyor. Anlaşılan siz de aynı durumdasınız. Semih ve Gevv'in dileklerine katılıyor ben de size Allah'tan kolaylıklar diliyorum.

  Zaman geçtikçe, yazılarını takip ettiğim insanları yazmadıklarında arar oldum 🙂 İnsanın aklına, meşgul olabilecekleri, onlarında birer insan olup özel hayatları olabileceği nedense hep sonradan geliyor. İlk akla gelen, acaba birşey mi oldu düşüncesi.. Arada

  Olur da yazmaya başlayabilirsem, sitemin bir köşesine durumum hakkında küçük bilgiler koymayı düşünüyorum.