03 Nisan 2009

Siteye Favicon Simgesi Ekliyoruz

WordPress Yorum Ekle

Favicon; IE7, Firefox, Opera vs. gibi tarayıcılarda site adresinin başında görülen ya da sık kullanılanlara siteyi eklediğinizde site adının başında bulunan küçük simgeye denir. Çoğu temada bu eklenmemiş durumdadır. Eğer sitenizde favicon yoksa, küçük bir kodla bunu ekleyebilirsiniz. Tabi öncelikle elinizde bir simge dosyasının bulunması gerek.
Aşağıdaki kodu temanızın Tema fonksiyonları (functions.php) dosyasına uygun şekilde ekleyin. Kod içerisindeki resim dosyasının adını değiştirmeyi ve simgenizi, temanızın images klasörüne yüklemeyi unutmayın.

 1. <?php
 2. function my_favicon() { ?>
 3.     <link rel="shortcut icon" href="<?php echo bloginfo("stylesheet_directory") ?>'/images/favicon.ico" />
 4. <?php }
 5.  
 6. add_action('wp_head', 'my_favicon');
 7. ?>

İsterseniz fonksiyon içerisindeki ifadeyi temanızın Üst kısım (header.php) dosyasına ekleyerek de aynı işi yaptırabilirsiniz.
Kaynak: Wp-Cult


Bu yazının kısa bağlantısı http://www.yakupgovler.com/?p=757.

Yazılarımı RSS aboneliği ile takip edebilir, yeni yazılarıma kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bunun için ise RSS adresimi kullanabilirsiniz.


“Siteye Favicon Simgesi Ekliyoruz” yazısı için 2 Yorum

Bu yazıya yapılan yorumları dilerseniz, ( RSS 2.0 ) beslemesini kullanarak takibe alabilirsiniz.

 1. Eray USTA dedi ki:

  Hocam süper bir haber şu vizeleri bir atlatayım hemen uygulayacağım. Faviconsuz site olmaz değil mi? 🙂

 2. uğur dedi ki:

  Hocam bilgiler için teşekkürler fakat doğru yaptığım halde çalışmadı. Belkide temadan kaynaklı olabilir, bilemiyorum. Araştırırken "MBP Favicon" eklentisini buldum. Bununla yaptım. Ufak,basit ve kullanışlı bir plugin.