07 Eylül 2008

Restore Post ID eklentisi

WordPress Yorum Ekle

Bazı eklentileri kullanmak istediğimizde eklenti bizden yazı ya da sayfa ID'sini ister. WP'nin önceki sürümlerinde bunları bulmak istediğimizde Yazılar ya da Sayfalar listesinde bulunun ID sütununa bakmak yetiyordu. Ancak WP'nin son sürümlerinde bu sütun nedendir bilmem kaldırıldı. WP yöneticileri ID'leri yazı linklerinden bakın diyorlar.

Bu basit eklentinin yaptığı bu sütunu yeniden Yönetim panelindeki Yönet menüsü altındaki yazılar/sayfalar listesine eklemek. Eklentiyi buradan indirip, kullanabilirsiniz. Kullanmak için, sıkıştırılmış dosya içerisindeki 'restore_id.php' dosyasını wp-content/plugins klasörüne upload edip, eklentiyi etkinleştirmek. Yazılar/Sayfalar listesine baktığınızda Id başlıklı bir sütunun eklendiğini göreceksiniz.

Aslında benim eklentiyi inceleme nedenim, böyle bir sütunu nasıl ekleyebileceğimizi görmekti. İleride yazacağım eklentilerde yardımcı olacak.


Bu yazının kısa bağlantısı http://www.yakupgovler.com/?p=207.

Yazılarımı RSS aboneliği ile takip edebilir, yeni yazılarıma kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bunun için ise RSS adresimi kullanabilirsiniz.