04 Ağustos 2008

More to The Top Eklentisi

WordPress Yorum Ekle

WordPress'le oluşturduğumuz günlüklerimizin ana sayfalarında genellikle yazılarımızın giriş kısmını gösterir, yazının devamı için bağlantı koyarız. Bu işlemi yapmak için yazımızı yazarken more tagini kullanırız. Kullanıcı yazının giriş kısmını okuyup, devamı bağlantısına tıkladığında yazının devamı gelir ve more tagini nereye koymuşsak sayfa o noktaya kayıp, odaklanır. Her ne kadar güzel bir özellik gibi dursa da benim gibi sizleri de kıl ediyor olabilir.
WordPress.org'da dolaşırken bu kayma işlemini ortadan kaldıran küçük bir eklenti ile karşılaştım. Eklentinin adı 'More To The Top' ve boyut olarak çok küçük. Yaptığı tek şey yazı içeriğinde geçen #more- bağlantılarını kaldırmak. Böylece yazıda #more- bağlantıları olmadığından kayma da olmuyor.
Kurulum:

 1. Eklentiyi buradan ya da buradan indirin.
 2. Zipli dosyadaki klasörü /wp-content/plugins klasörüne upload edin.
 3. Yönetim Paneli/Eklentiler Bölümünden 'More to the top' eklentisini etkinleştirin. Eklentiyi test edin. Hepsi bu kadar.

Eklentinin yazarının adresi burada, eklentinin adresi ise burada


Bu yazının kısa bağlantısı http://www.yakupgovler.com/?p=177.

Yazılarımı RSS aboneliği ile takip edebilir, yeni yazılarıma kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bunun için ise RSS adresimi kullanabilirsiniz.


“More to The Top Eklentisi” yazısı için 3 Yorum

Bu yazıya yapılan yorumları dilerseniz, ( RSS 2.0 ) beslemesini kullanarak takibe alabilirsiniz.

 1. engin dedi ki:

  http://codex.wordpress.org/Customizing_the_Read_More

  aslında eklentiye gerek yok sanırım. Üstekki sayfada açıklanmış herşey.

 2. engin dedi ki:

  nasıl?şöyle
  wp-includes/post-template.php
  içerisinde
  bul ve sil:
  #more-$id
  bu kadar...

 3. Yakup Gövler dedi ki:

  Burada eklenti kullanma amacımız, olası bir WP güncellemesi durumunda yeniden aynı değişiklikleri yapmamız gerekliliğini ortadan kaldırmaktır. Çünkü bu tür WP hack'leri sonrasında nereyi değiştirdiğimizi unutabiliyoruz ve sitemizi güncelleştirdiğimizde apışıp kalabiliyoruz.
  Bu ipucu için de teşekkür ederim.