18 Mart 2009

Koç.Net'in Biri ADSL Hizmeti

Ortaya Yazılar Yorum Ekle

TtNet ADSL kullanıyorum. Ne yazık ki 24 aylık sözleşmeyle kampanyasına katılmıştım. Neyseki Eylül ayında süre dolacak. Bir daha böylesi uzun süreli bir abonelik kampanyalarına katılmayacağım. Bu nedenle alternatifleri araştırırken reklamlarını da izlediğim BİRİ Adsl hizmetini araştırmaya başladım. BİRİ'ye geçen arkadaşım da memnun olduğunu söylemişti ayrıca aşağıdaki açıklamada da firma hakkında ayrıntılı bilgi veriliyor, nereden nereye gelindiği anlatılıyor.
Koç.net Çözüm Ortağı Makronet'in Genel Müdürü Evren KINLI, yaptığı açıklamada, Biri ADSL hizmetinin, Koç.net'in sektördeki hizmet farkını açıkça ortaya koyduğunu ve Biri hizmeti ile rakipleri oldukça geride bıraktığını söyledi.
KINLI, yaptığı açıklamada, giderek birbirine benzeyen hizmetlerin ve fiyatların görüldüğü telekomünikasyon ve internet sektöründe Koç.net'in Biri ADSL hizmeti ile sektördeki farkını ispatladığını ve Biri hizmeti ile farklılaştığını, çünkü Biri hizmetinin, Türkiye'nin Telekom altyapısını elinde bulunduran operatörden al-sat şeklinde verilmediğini, bu hizmetin tamamen Koç.net tarafından sağlandığını dile getirdi.
Koç.net-İzmir Bölgesi Çözüm ortağı Makronet olarak Türkiye'nin her bölgesine Biri satış hizmeti verdiklerini dile getiren Evren KINLI, Biri ADSL hizmetinin yaygınlaşacağına inandıklarına, Biri ADSL hizmeti ile birlikte, müşterinin eğer arzu etmesi durumunda %40'lara varan yurtdışı-yurtiçi telefon görüşmesi indirimlerinden de yararlanabildiklerine işaret etti. Internet hizmetlerinde ÖiV'nin %15'den %5'e çekilmesiyle sektörde yaşanan indirimin Biri ADSL satışlarını arttırmakta olduğunu heyecanla izlediklerini belirten KINLI, online satınalma yapabilmek üzere tüm internet kullanıcılarını aşağıdaki adrese beklediklerini belirtti.
Biri ADSL satış kampanyası'ndan yararlanmak ve Biri ADSL hizmeti satın almak için tıklayınız :
http://www.biriadslburada.com/


Bu yazının kısa bağlantısı http://www.yakupgovler.com/?p=730.

Yazılarımı RSS aboneliği ile takip edebilir, yeni yazılarıma kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bunun için ise RSS adresimi kullanabilirsiniz.


“Koç.Net’in Biri ADSL Hizmeti” yazısı için 11 Yorum

Bu yazıya yapılan yorumları dilerseniz, ( RSS 2.0 ) beslemesini kullanarak takibe alabilirsiniz.

 1. Murad İşler dedi ki:

  Peki erişim hızı nasıl bu Biri ADSL'nin?

 2. Murad İşler dedi ki:

  Peki hız olarak nasıl Biri; TT-NET'ten hızlı mı?

 3. Yakup Gövler dedi ki:

  BİRİ Adsl ve diğer ADSL firmaları ttnet'in alt yapısını kullandığından hız açısından fazla bir fark olmayacaktır. Fark verilen hizmette olacaktır. BİRİ'nin diğerlerine göre öne çıkan en önemli özelliği, düzenlediği kampanyalarda 24 ay gibi abonelik süresi şartı koşmamasıdır. Bunun ne kadar önemli olduğunu şu an daha iyi anlıyorum.

 4. CooLXviD dedi ki:

  Malesef Hocam BİRİ ADSL de 24 aylık abonelik süresi şartı koşuyor...
  "Kampanya şartları 24 Aylık abonelik taahhüdü verilmesi durumunda geçerlidir."
  http://www.biri.com.tr/biri-kampanyalar.html

  Müracaat ettim ve hemen telefon açıldı..Fakat görüşmemde hız ile ilgili sorularıma net bir cevap alamadım..
  1 MB ADSL 1024/256 bize ulaşan maksimum hız 120 KB./30 KB...10 MB ADSL2 hizmeti tam olarak İndirme ve Gönderme hızlarımızın kaç KB. a denk geleceğini tam olarak öğrenemedim..Benmi yanlış hesaplıyorum yoksa ADSL / ADSL2 arasındaki fakdanmı kaynaklanıyor..10 MB. = 1200 KB./300 KB. maksimum ulaşabileceğim hız değilmi?..Bana verilen cevap 2,5 MB. / 500 KB. ulaşabilceğimiz MİNİMUM hız olarak belirtildi.

  Birde bu hizmetin TTNET tarafından neden verilmediği kafamı kurcalıyor..

 5. Yakup Gövler dedi ki:

  Benim baktığım kampanya farklı, hesaplı biri kampanyasında 24 ay şartı var ancak Özgür biri isimli kampanyada ben göremedim.
  Hız meselesindeki hesaplama her zaman aynıdır. Verilen rakamlar örneğin 1 Mbps hızındaki bir bağlantı 1024 KiloBit'tir. 8 bit 1 byte olduğundan böyle bir hızın KiloByte cinsinden değeri 1024/8 = 128 KiloByte'tır. Tabi ki bu teorik hızdır. Bu hızın bir kısmı doğrulama işlemleri, paket başlıkları vs. için ayrıldığından genelde 110 KB'yi geçemeyiz. Aynı durum diğer hızlar için de geçerli örneğin 10 Mbps hızındaki bir bağlantı 1024*10 = 10240 Kilobit yapar bunu 8'e böldüğünüzde Kilobyte cinsinden hızınız yani 1280 KB ortaya çıkar. Unutmayın verilen hızlar bit türündendir byte cinsine çevrildiğinde bildiğimiz anlamdaki hız ortaya çıkar. ADSL'de genelde upload hızı download hızının çeyreğidir. Bence size söylenen hız miktarlarında bir yanlışlık var.
  Adsl2+ için ise kampanya şartlarında eğer abonenin bağlı bulunduğu santral uygunsa diyor, bence bu santrallerin sayısı fazla olmadığından ttnet henüz bunu sunmuyor olabilir ya da kurumlara sunuyor olabilir.

 6. CooLXviD dedi ki:

  Garip bi durum bende beklemiyorum bulunduğum santralden bu hizmetin verilebileceğini..Çünkü TTnet,BİRİ,SMILE hepsi Türk Telekomun altyapısını kullanmakda. Fakat ilk telefon görüşmemizden sonra durumu kontrol edip döneceğini söyledi ve bir kaç dakika sonra bu hizmetin verilebilceğini belirtti..VDSL hizmetide TTnet tarafından henüz resmi olarak piyasaya sürülmedi fakat bazı forumlarda arkadaşların hizmetten yararlandığını öğrendim..

  Mayıs ayına kadar fiyat yada hız konusunda TTnet tarafından bir iyileştirme ve yeni hizmetlerin verilebilceğini düşünüyorum..Bakalım Hayırlısı beklemedeyiz..

 7. Yakup Gövler dedi ki:

  Firmaların ttnet ile rekabet edebilmeleri için alt yapılarını kendilerinin oluşturması şart ancak bu pek mümkün görünmüyor, çünkü bu güçte bir firma yok ne yazık ki. Aslında rafa kaldırılmasaydı WiMax, kablosuz internet hizmeti, hayata geçirilebilseydi belki o zaman birşeyler yapılabilirdi, böylece her eve hat çekme vs. derdi olmayacak herkes kablosuz olarak internete erişebilirdi.
  Yeni dönemde umarım yeni fırsatlar ortaya çıkar, İnşallah bizler de 16 Mbps'lik hızları 10-20 TL'ye alabiliriz.

 8. CooLXviD dedi ki:

  Bunlara ulaşmamız gerçekten zor İnşallah bir gün ulaşırız ama birşeylere ulaşmak için önce fert,aile ve toplumumuzun bilinçlenmesiyle olacağını düşünüyorum.

  Konu adsl olsada Ben konuya farklı bir açıdan el atmak ve bir hatta birkaç belgeseli mutlaka izlemeniz gerektiğini söylemek istiyorum..İsmini vereceğim 2 tane belgesel var..

  Zeitgeist.Addendum.DVDRip.XviD
  Loose.Change.2nd.Edition.DVDRip.XviD-ConCen

  Bu begesellerde ülkelerin nasıl sömürldüğünü,eğitim ve öğretim kalitesini düşürerek bilinçsiz bir toplum haline getirildiğini,savaşların nasıl çıktığını, barışların neden yapıldığını görebilirsiniz..11 Eylül saldırılarının nasıl ve kimler tarafından neden yapıldığını öğrenebilirsiniz..

  Zaten bilinçli insanların aklında bazı soru işaretleri kalmıştır...Fakat bu soruların mühendisler,ekonomistler tarafından cevaplanırılması görgü tanıklarının cevapları aklınızdaki soru işaretlerini silecektir..

  Neden yeterince hizmet alamıyoruz?..Aldığımız hizmetler ihtiyacımızı neden karşılamıyor?...

  Herhangi bir hizmetin ülkemizde, ülkemiz insanının hizmetine hakkıyla sunulmayışının cevabı bu belgesellerde bulunmaktadır..

 9. taner dedi ki:

  biri adslin hızı gayet iyi ben de bir süredir kullanıyorum şimdilik bağlantımdan oldukça memnunum diyebilirim. özgür biri paketinin hala taahhütsüz asal sunması bence de çok önemli bir avantaj. ama birinin asıl artısı bence verdiği telefon hizmetinde ortaya çıkıyor. voip özellikli modemi sayesinde indirimli telefon görüşmeleri yapmanızı sağlıyor. ilk ay da tüm görüşmeleri bedava veriyor. bu konuda diğerlerinden avantajlı olduğunu düşünüyorum.

 10. serkan dedi ki:

  bu adsl kota işi biraz cozuttu niye cevap vermiyo bu telekom hep teknik arıza diyo sahtekarlık varmı telekomda kota aşsın diyo teknik arıza diyo hep bende

 11. Yakup Gövler dedi ki:

  http://www.ttnet.com.tr/ adresindeki Online İşlem Menüsü'nü kullanarak üye olup, giriş yapın. Kota kontrolü dahil bir çok işlemi oradan yapabilirsiniz.