19 Aralık 2008

Kazıklanmanın Dayanılmaz Acısı

Kişisel Yorum Ekle

Sitem dün öğleden sonradan başlayarak, bugün sabaha kadar kapalıydı. IIS Bilişim diye bir firmada host ediyordum. Daha önce Kar bilişim adlı bir firmaydı, Ağustos ayında IIS bilişim ismini aldı. Kalitesizlik diz boyuydu gerçi ama bugüne kadar kendi sitemde aşırı problem yaşamamıştım. Ancak okul sitemiz özellikle mysql sunucu problemiyle boğuşup duruyordu. Bayram tatilinin başında ise okul sitemiz mefta oldu. Hemen firmanın sitesine girdim. Sitede 1 Aralık itibariyle yeni yerimizdeyiz diye bir mesaj bulunuyordu, hala da bulunuyor. Ne telefonlara cevap veren var ne de siteye, yönetim paneline ulaşılabiliyor. Anlayacağınız, dolandırıcılar dükkanı kapatıp, kaçmışlar. Zaten biraz arama yaparsanız, yemedikleri halt kalmadığını görebilirsiniz.
Yine de umutluydum, belki beklenmeyen bir problem ortaya çıkmıştır diye iyi niyetimi kaybetmemiştim. Ama kendi sitem de uçunca acı gerçekle yüzleştim, dolandırılmış, kazıklanmıştım. Dün akşam eve geldiğimde adam gibi düzgün, Türkçe bir barındırma firması aramaya başladım. Sonunda Vital Hosting'te karar kıldım. Araştırmalarımda ciddi, olumsuz yorumlarla karşılaşmadım, bunun üzerine de hosting hizmetini satın aldım.
Alan adımı önceden IHS Telekom'a taşımıştım. DNS adreslerini yeni sunucuya yönlendirdim, hemen yönlenecek diye düşünüyordum. Sabah 06:00 gibi kontrol ettiğimde henüz yönlendirme yapılmamıştı. Canım sıkıldı, her iki firmanın da destek servisine mesaj attım. 10 dakika geçmeden cevap geldi, şok oldum. Bu kadar hızlı cevap beklemiyordum doğrusu, sanırım doğru yerdeyim. Birkaç saat sonra yönlendirme gerçekleşti de can sıkıntım geçti. Neyse ki bir gün önce sitemin yedeğini almıştım. Birkaç yorum haricinde ciddi bir kayıp olmadı. Ne diyelim, Allah utandırmasın.
Bunlar da milleti arsızcı dolandıran o şeylere, sizlere hakkımı helal etmiyorum, dilerim ki Allah hakkımı ahirete bırakmaz, ahımı sizden bu dünyada gani gani çıkarır.


Bu yazının kısa bağlantısı http://www.yakupgovler.com/?p=578.

Yazılarımı RSS aboneliği ile takip edebilir, yeni yazılarıma kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bunun için ise RSS adresimi kullanabilirsiniz.


“Kazıklanmanın Dayanılmaz Acısı” yazısı için 6 Yorum

Bu yazıya yapılan yorumları dilerseniz, ( RSS 2.0 ) beslemesini kullanarak takibe alabilirsiniz.

 1. Kemal Gürler dedi ki:

  Kar Bilişim sözde isim değiştirdi yalnızca . Yedeğiniz güncelmiş Allah'tan . Geçmiş olsun .

 2. Yakup Gövler dedi ki:

  Teşekkürler...

 3. Mircturk dedi ki:

  GüzeL paylasım

 4. Burak Özdemir dedi ki:

  Geçmiş olsun hocam.

 5. Sırrı dedi ki:

  IHS domain barındırmak için Vital'de hosting barındırmak için çok ideal firmalardır.Yanlız Vital'in fiyatlandırması piyasaya göre oldukça yüksek oluyor.
  Vital Linux 5 Gb alan 125 GB bandwith bayi (reseller) paketini yıllık 597 YTL + 107 YTL kdv ile 704 YTL ye sağlarken şuan kullandığım firmadan 5 GB alan 150 GB bandwith bayi (reseller) paketini yıllık 180 YTL + 32 YTL kdv ile 210 YTL ye alabiliyorum.

 6. Cevat ÖZTÜRK dedi ki:

  Hocam çocuklara torunlara dokunmayın onların günahı yoktur. Sorumlulardan çıksın inşaallah diyelim.