09 Ağustos 2009

İlk Üç Yazının Sonuna Google Reklamı Ekliyoruz

WordPress Yorum Ekle

WordPress sitenizde yazılarınızın arasına Google Adsense reklamları yerleştirmek isteyebilirsiniz. Mesela ilk üç yazının sonuna reklam kodlarını yerleştirmek hoş olabilir. Tabi ki bu sayı daha da az olabilir.
Önceden bunun için, temamızın index.php dosyasında, Loop içerisinde bir sayaç tutar ve ona göre ekleme yaptırmaya çalışırdık. Aslında mantığı çok basit olan bu yöntem ne yazık ki bazıları için sıkıntı yaratabiliyordu. Sunacağım yöntem daha basit ve WordPress çekirdeğini kullandığından daha stabil.
Temanızın index.php ya da archives.php dosyasında (kısaca reklamlarınızın nerede yayımlanmasını istiyorsanız oraya) the_content( ya da the_excerpt( kodlarını bulun. Reklamlarınızı eğer yazıların sonuna eklemek istiyorsanız, aşağıdaki kodları bunlardan sonraya ekleyebilirsiniz. Ya da Loop içerisinde uygun gördüğünüz bir yere ekleyebilirsiniz. İşte kodlar:

  1. <?php if ($wp_query->current_post < 3) { ?>
  2. Reklam kodlarınızı buraya ekleyin
  3. <?php } ?>

Kod içerisindeki 3 sayısını değiştirerek istediğiniz kadar yazıya reklamınızı ekleyebilirsiniz. $wp_query->current_post değişkeni gösterilmekte olan yazının sırasını verir ve 0'dan başlar.
Kaynak


Bu yazının kısa bağlantısı http://www.yakupgovler.com/?p=974.

Yazılarımı RSS aboneliği ile takip edebilir, yeni yazılarıma kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bunun için ise RSS adresimi kullanabilirsiniz.


“İlk Üç Yazının Sonuna Google Reklamı Ekliyoruz” yazısı için 1 Yorum

Bu yazıya yapılan yorumları dilerseniz, ( RSS 2.0 ) beslemesini kullanarak takibe alabilirsiniz.

  1. gevv dedi ki:

    Teşekkürler hocam