07 Eylül 2008

If You Liked That Eklentisi

WordPress Yorum Ekle

Eklentinin orijinal adı "If you liked that" olup, eklentinin adının tam çevirisi "Eğer bunu sevdiyseniz - eğer bundan hoşlandıysanız" olsa da "Bir de bunlar var" demek daha mantıklı geldi bana.
Eklentinin yaptığı iş, yazıyla aynı kategorideki diğer yazıların linklerini yazı içinde istediğiniz yere eklemek. Eklenti seçeneklerinden link gösterimini istediğiniz gibi özelleştirebiliyorsunuz.
Kurulum:

 1. Eklentinin Türkçe'sini buradan ya da orijinalini buradan indirin.
 2. Sıkıştırılmış dosya içerisindeki 'if_you_liked_that.php' dosyasını /wp-content/plugins klasörüne upload edin.
 3. Yönetim Paneli/Eklentiler bölümünden 'If You Liked That' eklentisini etkinleştirin.
 4. Ayarlar/If you liked that menüsünü kullanarak eklentinin ayarlarını yapın. Eğer ayarları yapmazsanız, eklentinin çalışmasını göremezsiniz.

Eklentinin seçenekler penceresi aşağıdaki gibi görülecek (Büyütmek için resme tıklayın).

Ayarları eğer buradaki gibi yaparsanız, tekil bir yazıyı açtığınızda, yazı sonunda o yazıyla aynı kategorideki rastgele 5 yazı aşağıdaki gibi listelenecek. Benim tavsiyem, eklentiyi bu ayarlarıyla kullanmanızdır.

Eklentinin bileşen desteği de var ancak ben kullanmanızı önermiyorum. Çünkü bileşenin başlık ekleme bölümü olmadığından temanızı bozabilir.
Not: Eklenti yazarı eklentinin WP 2.3 ile uyumlu olduğunu yazmış ama ben WP 2.6.1 sürümünde test ettim. Bir problemle karşılaşmadım.
Eklentiyle ilgili problemlerinizi bana bildirmeyin 🙂


Bu yazının kısa bağlantısı http://www.yakupgovler.com/?p=203.

Yazılarımı RSS aboneliği ile takip edebilir, yeni yazılarıma kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bunun için ise RSS adresimi kullanabilirsiniz.


“If You Liked That Eklentisi” yazısı için 2 Yorum

Bu yazıya yapılan yorumları dilerseniz, ( RSS 2.0 ) beslemesini kullanarak takibe alabilirsiniz.

 1. Murat dedi ki:

  Sayın hocam konunun üzerinden bir yıl geçmiş olmasına rağmen, bana daha yeni lazım oldu bu plugin siz yukarıda belirtmişsiniz. Eklenti yazarı eklentinin WP 2.3 ile uyumlu olduğunu yazmış ama ben WP 2.6.1 sürümünde test ettim. Bir problemle karşılaşmadım.
  Bende diğer kullanıcı arkadaşlar için bir yorum yazmak istedim bende WP 2.7.1. üzerine kurdum gayet sorunsuz çalıştı kullanmak isteyen arkadaşlar gönül rahatlığı ile kurabilirler diğer sürümlerdede rahatlıkla çalışır sanırım.

 2. kanlitoprak dedi ki:

  EKLENTİYİ KULLANDIM VE ÇALIŞIYOR WP 2.7.1. üzerinde ancak sadece tekil yazılarda yani kategorilenmemiş yazılarda gösteriyor diger kategorilenmiş yazıların altında göstermiyor teşekkürler