11 Mayıs 2008

Hostingimin Sunucusu Çökmüş

Kişisel Yorum Ekle

Yaklaşık 2 hafta önce, sitem açılmaz oldu. Sadece benim değil, hosting firmam olan Kar Bilişim'in sitesi de açılmaz oldu. Bir iki gün bekledim, belki geçici bir durumdur diye. Aslında biraz da işkillendim, "Ulan dedim, yoksa paraları alıp İsviçre'ye mi kaçtılar" diye. 3. Günün sonunda telefon ettiğimde kendi sitelerinin de bulunduğu sunucunun harddisklerinin hepsinin yandığını, veri kurtarmaya gönderdiklerini söylediler. Yapacak birşey yoktu, bütün veritabanım ve dosyalarım uçtu.
Şubat ayında güncelleme yapmadan önceki yedeklerim Allah'tan duruyordu da şimdi tekrardan o zamana geri dönerek siteyi açabildim. Bu arada WP 2.5.1'e de yükseltmiş oldum.
4-5 yazı, 10-20 yorumluk zayiatım var. Yorum sahiplerinden ve yazılarıma ulaşmak isteyip de ulaşamayan ziyaretçilerimden özür diliyorum. Google Amcam sağolsun, yazılarımın birkaçını önbelleğe almış, oradan birkaçını kurtardım, birkaç güne kalmaz eklemeye çalışacağım.
Ziyaretçilerimden tekrar özür diliyorum.


Bu yazının kısa bağlantısı http://www.yakupgovler.com/?p=161.

Yazılarımı RSS aboneliği ile takip edebilir, yeni yazılarıma kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bunun için ise RSS adresimi kullanabilirsiniz.


“Hostingimin Sunucusu Çökmüş” yazısı için 6 Yorum

Bu yazıya yapılan yorumları dilerseniz, ( RSS 2.0 ) beslemesini kullanarak takibe alabilirsiniz.

 1. Ali KARATAŞ dedi ki:

  MERHABA YAKUP HOCAM BAŞINIZA GELENLER GEÇMİŞ OLSUN. WEB DÜNYASI KISA SÜRE DE OLSA ÖKSÜZ KALMIŞTI. ÇALIŞMALARINIZDA KOLAYLIKLAR DİLERİZ.
  BENİM BİR SORUNUM VARDI MÜSADENİZLE SİZE İLETEYİM. BENİM WORD AÇILMIYOR. OFFİCE'İ TEKRAR KURDUM YİNE AÇILMIYOR. ŞÖYLE BİR YAZI ÇIKIYOR
  MİCROSOFT VİSUAL C++RUNTİME LİBRARY.
  FORMAT ATMADAN WORDÜ ÇALIŞTIRMA İMKANIM OLABİLİR Mİ
  SAYGILAR SELAMLAR
  ALİ KARATAŞ

 2. Emrahca dedi ki:

  Hocam büyük geçmiş olsun. Geçenlerde bir kaç defa bloguna girmek istedimse de olmadı giremedim. Üzüldüm tabi. Acaba saldırı falan mı var diye düşünmedim değil 🙂
  Neyse sorun çözüldüyse yola devam.

  İyi çalışmalar...

 3. Yakup Gövler dedi ki:

  @Emrah, mesajın için teşekkür ederim.
  @Ali Hocam, Akla ilk olarak bilgisayarınızda virüs olabileceği geliyor ama şöyle bir şeyi deneyebilirsiniz, office'yi kaldırın, ardından C:\Program Files\Microsoft Office klasörünü silin. Ardından tekrar kurun. Eğer olmazsa virüsten şüphelenmek ya da windows ile ilgili bir problem olduğunu düşünmek gerekiyor.
  Ayrıca Portable Office 2003 diye bir arama yaparak kurulmadan tıklanarak çalışan office çözümlerini deneyebilirsiniz.

 4. devletinavukatı dedi ki:

  Hocam geçmiş olsun. Bu tür şeyler internet aleminde hep olur. Geçen gün siteye girdim, zıpkın gibi açılan site açılmayıverdi. Neyse ki sitenin fazla bir kaybı olmamış. Bir site sahibinin başına gelebilecek en kötü şey olmuş. Allah bir daha yaşatmasın.

 5. roviss dedi ki:

  Hocam geçmiş olsun. Vallahi bu aralar bir uğursuzluktur aldı gidiyor etrafımı :/ Bizim de okul sitesinin olduğu firma batmış ve datacenter taşınmış. Bekle ki çalışmalar bitsin 🙁

  Bu arada Google'ın şu insanlığa sunduğu en faydalı işlerden birisi diyebilirim "Önbellek" işine, gerçi microsoft'da yapıyor ama... Yazdığın kelimeyi hatırlıyorsan işlem tamam 🙂

  Tekrar geçmiş olsun hocam, Sana ve Öğrencilerine selamlarımla.

 6. Mehmet dedi ki:

  Ya allah aşkına kar bilişimden denen yerden hosting alan varmı hala, 3-5 kuruş ucuz diye bu kaçıncı..