10 Temmuz 2008

Goncalar Solmasın Yüreğimiz Yanmasın

Kişisel Yorum Ekle


Küçücük bir köy okulunun kocaman bir yüreğe sahip olan öğretmeni Hacı Ormanoğlu'nun başlattığı Goncalar Solmasın hareketinin sitesinin haberini aldım. Değerli arkadaşım, meslekdaşım, branşdaşım İsmail Su (roviss) siteyi tasarlamış ve çok da güzel yapmış.
Sanırım aşağıdaki videoları izlerseniz Goncalar Neden Solmamalı Anlarsınız?
Ben Onları Çok Sevdim - Bölüm 1
Ben Onları Çok Sevdim - Bölüm 2
Goncalar Solmasın Derneği Resmi Web Sitesi:
www.goncalarsolmasin.org
Hacı Ormanoğlu'na, İsmail Su'ya ve bütün dernek üyelerine, ülkemize, goncalarımıza yaptıkları yardımlar ve hizmetler için kendi adıma teşekkür ediyorum.


Bu yazının kısa bağlantısı http://www.yakupgovler.com/?p=166.

Yazılarımı RSS aboneliği ile takip edebilir, yeni yazılarıma kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bunun için ise RSS adresimi kullanabilirsiniz.


“Goncalar Solmasın Yüreğimiz Yanmasın” yazısı için 5 Yorum

Bu yazıya yapılan yorumları dilerseniz, ( RSS 2.0 ) beslemesini kullanarak takibe alabilirsiniz.

 1. İsmail SU dedi ki:

  Yakup hocam,

  Bugün ilimiz Elazığ'ın güzide semtlerinden birisinde bisikletini,oyuncak bebeğini kenara itip yanıbaşımıza koşan Goncalarımız için bir süredir düzenlediğimiz Boyama Kursu ve Kitap Okuma Saatlerinin Medyada yankı bulan haberlerini arıyordum. Anadolu Ajansı sağolsun bizleri yanlız bırakmamış.

  Arkaşlarım haberlerin Gazetelere ve Televizyonlara çıktığını söylediler. İnternetten gazete sayfalarına bakmak isterken arama sonuçları içinde blog sayfanda bize de yer ayırdığını farkettim ve çok sevindim.

  Desteğinizi almak inanın bizleri çok sevindirdi. Goncalarımız adına minnettarım. Saygılarımla,İsmail SU

 2. fatihg dedi ki:

  Hocam bu haber için teşekkürler! Ahlaki açıdan gittikçe yozlaştırılmaya çalışılan ülkemizde böyle duyarlı yüreklerin olması çok güzel.

 3. Emrahca dedi ki:

  Yakup hocam gerçekten güzel bir konuya değinmişsin. Goncalarımız solmasın.

  Geçenlerde öss sınavları hakkında bir haber izliyordum. Başarının batı kısmında daha çok, doğu kısmında daha az olması hakkında bir haberdi. İnan kalbimle söylüyorum, çok üzüldüm. Kendi kendime, 'Neden başarı düşüktü acaba?' diye sorular sormaya başladım. Birinci sebebin yokluk olduğunu düşünüyorum. İkinci sebep ise askiden kalma bir cehalettir. Allah onlara, okumayı, bir gonca, bir gül gibi solmamayı nasip etsin.

 4. Ali KARATAş dedi ki:

  her bir doğum bir gonca demek olsa gerek ve her bir doğumun da goncalara bir yürek vermesi demek. bu yürekler de büyüyüp yetişen insanlara birer emanet. bu emaneti kanımca en iyi bilen de öğretmenlerdir. dernek arkadaşlarına Allah'tan kolaylıklar dilerim. yakup hocam sizlere de selamlar

 5. Tarık dedi ki:

  kardelenler gibi girşey yani
  eğitim sistemimiz "taban" yapmışken bu insanların ölüyü diriltmeye benzeyen çabaları taktiri hakediyor bence
  elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağız inşallah okulca