29 Eylül 2007

Galeri ve Slideshow'larınız için 30 Script

Ajax Yorum Ekle

Galeri ve slideshow'lar artık web sitelerimizin vazgeçilmezler oldu. Resimlerimizi ilgi çekici sunmak için birçok galeri scripti bulunmakta.
Smashingmagazine.com bu scriptlerden 30 tanesi tanıtılmış. Scriptlerin bulunduğu sayfaya buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca sitedeki diğer yazılarda çok çeşitli kaynakların tanıtımları da yer alıyor. Web tasarımı ile ilgileniyorsanız mutlaka ziyaret etmelisiniz.


Bu yazının kısa bağlantısı http://www.yakupgovler.com/?p=106.

Yazılarımı RSS aboneliği ile takip edebilir, yeni yazılarıma kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bunun için ise RSS adresimi kullanabilirsiniz.


“Galeri ve Slideshow’larınız için 30 Script” yazısı için 3 Yorum

Bu yazıya yapılan yorumları dilerseniz, ( RSS 2.0 ) beslemesini kullanarak takibe alabilirsiniz.

 1. web tasarım dedi ki:

  Teşekkürler harika galeri sistemleri, her web masterin arşivinde olması gerekir

 2. Eylos dedi ki:

  Hocam Wp'nin kendi galeri özelliği var. Sorum şöyle olacak. Bir wp sitesi yaptım. Ana sayfada konulara ilişkin bir post girdim ve posta galeri ekledim. Benim istediğim galeride ki her resmin ilgili kategoriye gitmesi ama reme tıklayınca ya resim kendine ait bir wp sayfasına veya direkt resmin olduğu uzantının adresine gidiyor. Wp'nin kendi galeri özelliğinden faydalanarak resime tıklayınca istediğimiz bir sayfaya gitmesini nasıl sağlarız.
  Peşin teşekkürlerimle.

 3. Yakup Gövler dedi ki:

  @Eylos, ne yazık ki şu an memleketimde yayladayım. Bu nedenle internet bağlantım yok. Zaman problemim var.
  Probleminizin çözümünü bulmak biraz mesele olabilir, büyük ihtimalle de WP'nin çekirdek dosyalarını düzenlemek gerekebilir. Ayrıca yapmak istediğinizi de tam olarak anlamamış olabilirim.
  Siz resim ekleme bölümünden eklediğiniz bir resme mi tıklandığında belirlediğiniz bir sayfaya gitmesini istiyorsunuz yoksa resim ekleme bölümünden o yazı için birden fazla resim yüklediniz ve bütün resimleri galeri olarak [gallery] şeklinde eklediniz. Herhangi bir resme tıklandığında belirlediğiniz bir sayfaya mı gitmesini istiyorsunuz? Eğer buysa sayfayı nasıl belirteceksiniz?
  Birincisi ise zaten resme bağlantı ekleyebiliyoruz.