20 Mart 2009

Evden Eve Nakliyat Platformu

Ortaya Yazılar Yorum Ekle

evden-eve-nakliyat
Bu aralar proje fikirleri içerisinde dolanıp, duruyorum. Diyarbakır'da askerken, birkaç arkadaşın taşınma işi çıkmıştı. Nakliyat firmalarıyla ilgili uzun bir sohbetimiz olmuştu. Nedendir bilmem, bugün bu aklıma geldi ve kendi kendime acaba WP ile şöyle bir site tasarlasak, vatandaş nakliye işleriyle ilgili bilgileri de içeren talepte bulunsa, firmalar da bu taleplere teklif sunsalar, firmalar ve vatandaşlar kayıt olsa, hatta problem yaşanmışsa ilgili firmayı üyelikten çıkarsak vs. Acaba böyle bir site var mı diye düşünürken Evden eve nakliyat sitesiyle karşılaştım. Tam benim düşündüğüm gibi bir site tasarlamışlar. Siteyle ilgili bulduğum bir yazı ise şöyle.
Evdeneve.gen.tr PR 6 değerine sahip bir nakliye platformu. Site aslında bir açık arttırma platformu gibi tasarlanmış.
Örneğin eşyalarınızı taşıtmak için bir firma arıyorsunuz yapmanız gereken eşyanın alınacağı ve gideceği yer bilgilerini girdikten sonra teklif gelmesini beklemek bunun yanı sıra eğer bir firmaysanız firma olarak üye olabilir ve sizde teklif verebilirsiniz.
Evdeneve.gen.tr ayrıcalıkları bunlarla bitmiyor, aldığınız teklifler doğrultusunda anlaştığınız firma yaptığı işin arkasında durmuyor ve taşınma sonrası size destek vermiyorsa, firmanın üyeliği hemen iptal edilmekte.
Nakliyeciler de düşünülerek Trt Canlı kanalları ve İstanbul yol kameraları da siteye dahil edilmiş. Ayrıca iller arası mesafe hesaplama aracı ile de çok hızlı bir şekilde mesafe hesabı yapabilmemize olanak sağlıyor..
Site aynı sektördeki diğer sitelerden katbekat üstün olmakla birlikte, php, css ve jquery ile javascript güzel bir şekilde kullanılmış. Hatasız css tasarımı ve heryerinde kullanılan ajaxlar ile kullanım kolaylığı da sağlamaktadır.
Yeni projeleri olan evdenevenakliyat.com içinde ayrıca başarılar diliyoruz.


Bu yazının kısa bağlantısı http://www.yakupgovler.com/?p=735.

Yazılarımı RSS aboneliği ile takip edebilir, yeni yazılarıma kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bunun için ise RSS adresimi kullanabilirsiniz.


“Evden Eve Nakliyat Platformu” yazısı için 1 Yorum

Bu yazıya yapılan yorumları dilerseniz, ( RSS 2.0 ) beslemesini kullanarak takibe alabilirsiniz.

  1. evden eve nakliyat dedi ki:

    evden eve işi yapıyorum ve bu gibi sitelerin bizi aydınlattığına inanıyorum saygılarımla.