05 Kasım 2008

E-posta Sorunum Var - Okuyun

Kişisel Yorum Ekle

Bir süredir, sitem üzerinden gelen e-postalar hotmail hesabıma gelmiyordu. Bunu hotmail'in sebep olduğunu düşünerek, birkaç gün önce e-postaları gmail hesabıma yönlendirdim, oradan da hotmail'e hesabıma, şimdilik geliyor gibi görülüyordu.
Biraz önce sunucumdaki standart e-posta hesabımı kontrol edeyim dedim, bir de ne göreyim, 400-500 tane geri dönmüş posta bulunuyor. 10-15 tanesini incelediğimde varsayılan e-posta adresimin hotmail tarafından spam istenmeyen olarak değerlendirildiğini, farklı e-posta sunucuları tarafından da kara listeye alındığını farkettim. Tabi bunu farkedene kadar bayağı e-posta geri dönmüş, geri dönenleri tek tek okumaya başladım, eğer gerekirse posta sahiplerine ulaşacağım. Özellikle sitemin iletişim bölümünü kullanarak mesaj gönderenlerden özür diliyorum, mesajlarınızı okuyup, sizlere dönmeye çalışacağım.
Tekrar tüm ziyaretçilerimden özür diliyorum, şu anki durumda sitemden postalar geliyor ancak, sizlere sitemin yolladığı (yorum onaylarına ilişkin vs.) postalar gitmeyebilir.
Düzenleme: Yaptığım inceleme sonucunda problemin 15 Ekimden itibaren başladığını tespit ettim. Bu tarihten sonra sitemin iletişim köşesinden mesaj yazan herkese biraz önce durumu açıklayan birer posta attım. Eğer bu tarihten sonra iletişim köşemden mesaj atmışsanız ve bugün size gönderdiğim e-postayı almadıysanız; ya mesajınızda belirttiğiniz e-posta adresi yanlış olmuştur ya da dönmek için bir sebep yoktur. Eğer göndermiş olduğunuz mesaja vereceğim cevap sizin için önemliyse lütfen yeniden gönderiniz


Bu yazının kısa bağlantısı http://www.yakupgovler.com/?p=475.

Yazılarımı RSS aboneliği ile takip edebilir, yeni yazılarıma kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bunun için ise RSS adresimi kullanabilirsiniz.


“E-posta Sorunum Var – Okuyun” yazısı için 1 Yorum

Bu yazıya yapılan yorumları dilerseniz, ( RSS 2.0 ) beslemesini kullanarak takibe alabilirsiniz.

  1. Hedef Türkçe - Yabancı kelimeler 9 Aralık 2008 dedi ki:

    [...] offline eğilimini karşılaştıran bir teori.Doğru: UZUN KUYRUK - ÇEVRİMİÇİ - ÇEVRİMDIŞI Yanlış: 10-15 tanesini incelediğimde varsayılan e-posta adresimin hotmail tarafından spam olarak [...]