25 Eylül 2008

Drupal Geliştiricilerine Kaynaklar

Ortaya Yazılar Yorum Ekle

Smashingmagazine, daha önce WordPress Geliştiricilerine Kaynaklar yazısıyla, WP geliştiricileri için birçok kaynağı bir araya toplamıştı. Sanırım Drupal kullanıcıları kıskanmış olmalı ki Smashingmagazine bir de Drupal Geliştiricilerine Kaynaklar yazısını yayınlayarak, Drupal'cıların gönlünü almış. WP'ye alternatif arayanlar için Drupal incelenmesi gereken alternatiflerden biri. Bayramdan sonra Drupal'ı da mercek altına alacağım, bakalım ne menem şeymiş.


Bu yazının kısa bağlantısı http://www.yakupgovler.com/?p=344.

Yazılarımı RSS aboneliği ile takip edebilir, yeni yazılarıma kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bunun için ise RSS adresimi kullanabilirsiniz.


“Drupal Geliştiricilerine Kaynaklar” yazısı için 3 Yorum

Bu yazıya yapılan yorumları dilerseniz, ( RSS 2.0 ) beslemesini kullanarak takibe alabilirsiniz.

 1. Drupal dersleri dedi ki:

  Merhaba, Drupal'i inceyebilme fırsatınız oldu mu? Eğer inceleyebildiyseniz umarım olumlu bir izlenim edinmişsinizdir. Drupal'in Türkiye'de daha geniş çaplı kullanılabilmesi için Türk geliştiricilerin desteğine ihtiyaç var.

 2. Yakup Gövler dedi ki:

  Henüz zamanım olmadı sanırım bir ay kadar sonra incelerim, umarım esnek bir yapısı vardır.
  Gördüğüm kadarıyla drupal ile ilgili Türkçe kaynak sıkıntısı var, bunun azalması için birşeyler yapmayı isterim.

 3. Drupal dersleri dedi ki:

  Esneklik konusunda endişeniz olmasın, Drupal bir içerik yönetim sisteminden çok bir içerik yönetim çatısıdır. Özellikle de CCK ve Views eklentileri sayesinde müthiş bir esneklik sunar. Bu sayede Sony, MTV, Yahoo, Sun, Nike, NASA vb. birçok büyük kuruluş tarafından çeşitli projelerde tercih ediliyor.

  Ben Drupal'i 2008 başından beri kullanıyorum. İlk günlerden itibaren bu sistemi Türk kullanıcılara da tanıtmak için resmi türkçe çevirisi de dahil birçok ortamda görev aldım. Son olarak da geçtiğimiz ay içinde Türkçe Drupal desteği sunmak ve zengin bir bilgi kaynağı oluşturmak amacıyla kendi sitem olaran Drupal Dersleri'ni açtım. Bunun yanında çeşitli forumlardaki görevlerime de devam etmekteyim. Kısacası Drupal'i denemeye başladığınızda tekrar karşılaşacağımıza emin olabilirsiniz 🙂