25 Ağustos 2009

Draft to Publish Eklentisi (Ücretsiz)

WordPress Yorum Ekle

WordPress sitelerimizde eğer birden fazla yazar varsa ya da ziyaretçilerimizin üye olmadan da yazı yazmalarına izin veriyorsak, bir süre sonra taslak ya da inceleme bekliyor kısımlarında onlarca yazı olabilir. Normalde bunları inceleyerek yayımlasak da bir süre sonra iş çığırından çıkabilir. Hepsini topluca yayımlamak istersek de bu durumda da Google Amca bize kızabilir. İşte bu durumda, sizin yerinize belli aralıklarla bu yazıları yayıma sokacak bir eklentiye ihtiyacınız olacaktır.
Yazdığım Draft to Publish (ismin İngilizce olmasının sebebi, hem eklentiye yakışması hem de Türkçe kısa bir isim bulamamamdır) eklentisi işte bu işlemi sizin yerinize yapabilecek. Eklenti aktifleştirildiği andan itibaren, belirlediğiniz sürelerde, taslak ya da inceleme bekleyen yazıları istediğiniz sırada ya da rastgele yayına sokacak. İsterseniz belirli kategorilerden yazıları da yayına sokmasını sağlayabileceksiniz. Şu an eklenti hazır ve yaptığım testlerde bütün fonksiyonlarının çalıştığını tespit ettim. Birkaç ek özellik daha eklemek istiyorum. Aşağıda eklentinin ana sayfası yer alıyor.

Eklentinin bazı yerleri İngilizce bazı yerleri Türkçe bunun nedeni de eklentiye çoklu dil desteği ekleyeceğim. Türkçe olarak yazdım ama gerekli şekilde ayarlayacağım.
Aşağıda da eklentinin ayarlarının ekran görüntüleri bulunmakta.

Yazı türü olarak taslak ya da kontrol bekleyen yazılardan istediğinizi seçebilirsiniz.

Yazının yayımlanma süresini dakika olarak seçebilirsiniz. Eğer rastgele olarak seçerseniz, açıklamada da yer aldığı gibi 60-180 dakika arasında rastgele bir sürede yazılar yayımlanır. Her yazı için bu süre yeniden hesaplanır.

Yazılarınızı ister eskiden yeniye, ister yeniden eskiye isterseniz de rastgele olarak yazıları yayımlar. Sıralama yazıların ID numaralarına göre yapılmaktadır. Yayımlama sonrasında yazının tarihleri değiştirilmektedir.

Yayımlama sonrasında Google Sitemap eklentiniz, sitenizin site haritasını (sitemap.xml dosyasını) güncelleyecektir. Resimde eklenti tarafından yayımlanmış yazıları ve yayım tarihlerini görebilirsiniz (yayımlama aralığı 1 dakika olarak elle ayarlanmıştır). Ayrıca yazılar yayımlandığında yazı içerisindeki bağlantılara, Yönetim paneli ayarlar kısmında belirtilmiş olan sitelere ping gönderilmektedir.
Eğer bu tarz yazılarınızı belirli kategorilerde tutuyorsanız, bütün yazılar için de değil de sadece belirlediğiniz yazıları yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Birden fazla kategorinin ID'lerini yazarak, yazıların birden fazla kategoriden alınmasını sağlayabilirsiniz.
Uyarı: WordPress'te gerçek bir cronjob uygulaması kullanılmamaktadır. Cronjob işlemleri, ziyaretçilerinizin sitenizi ziyaret etmesine bağlıdır. Dolayısıyla yazı yayımlama aralığını 5 dakika olarak ayarladığınızda her 5 dakikada bir yazılar yayımlanmayacaktır. Birinci yazı yayımlandıktan 5 dakika ya da daha fazla sonra bir ziyaretçi sitenizi ziyaret ettiğinde, Google sitenize uğradığında, bir rss okuyucu sitenizi kontrol ettiğinde bir sonraki yazı yayımlanacaktır. Bu durum her ne kadar olumsuz gibi görünse de sonuçta ziyaretçilerin gelmediği bir zamanda yazıları yayımlamak, pek mantıklı olmasa gerek. Zaten ziyaretçisi yoğun olan bir site için de bunun sorun olacağını sanmıyorum.

Eklentinin Benzerlerinden Farkı Nedir?

Eklentim tamamen WordPress fonksiyonlarını kullandığından, WP 2.8 sürümünden itibaren ve gelecek sürümlerde de önemli bir değişiklik olmadığında çalışacaktır. Diğer eklentilerde yazılar yayımlandığında site haritaları güncellenmemekte ya da hatalı güncellenebilmekte, SEO açısından önemli bir nokta olan ping atma işlemi gerçekleşmemektedir. Bu kadar esnek seçenekler sunmamaktadırlar.
En önemlisi eklentiyi belirli bir süre için istediğiniz yönde geliştirmem olacaktır.

İndir

Eklenti WordPress 2.8.4 sürümünde geliştirildi ve test edildi. Mevcut halinde eklenti, etkinleştirildiği andan itibaren taslak ya da kontrol bekleyen yazıları yayımlamaya başlıyor. Yayımlanacak yazı kalmadığında ise kendini pasifleştiriyor, taslak yazılarınız biriktiğinde eklentiyi yeniden etkinleştirmeniz gerekecek.
Eklentiyi kullananlar tecrübelerini yazarsalar sevinirim.
Draft to Publish
Yorumlarınızda ayrıca olmasını istediğiniz özellikleri, eklentinin geliştirilmesine katkı sağlayacak fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim.


Bu yazının kısa bağlantısı http://www.yakupgovler.com/?p=1001.

Yazılarımı RSS aboneliği ile takip edebilir, yeni yazılarıma kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bunun için ise RSS adresimi kullanabilirsiniz.


“Draft to Publish Eklentisi (Ücretsiz)” yazısı için 48 Yorum

Bu yazıya yapılan yorumları dilerseniz, ( RSS 2.0 ) beslemesini kullanarak takibe alabilirsiniz.

 1. vezirhan dedi ki:

  hocam merhabalar bu eklenti için öncelikle teşekkürler şu anda sitemde bir sorumun var onu halledebilirsem bu eklentiye azda olsa bir katkı yaparak almaya çalışacağım sitedeki soruna gelince wp 2.8.4 sürümünü kullanıyorum daha önceden sorun yoktu fakat güncellem yapıncada herşey nrmaldi bi süre sonra Fatal error: Call to undefined function _te() in /home/birdinet/public_html/wp-content/themes/mavisv1/comments.php on line 120 bu hatayı vermeye başladı sitenin ansayfasında herşey normal fakat bir linke tıklayınca site sağ tarafı ve alt kısmı kayboluyo bu konuda bana ne önerirsiniz ilgi ve alaknız için şimdiden teşekkürler

 2. Yakup Gövler dedi ki:

  Hatada _t() isimli bir fonksiyonun tanımlanmamış bir fonksiyonun çağırıldığı hatası var. Tema artisteer isimli programla yapıldığından bir şey diyemiyorum. Bu programla yapılan temalar, kendilerine ait fonksiyonları kullanmaktalar ve yapı olarak çok karışıklar, anlamak neredeyse imkansız. Mümkünse başka bir temaya geçmenizi tavsiye ediyorum.

 3. DreamSinger dedi ki:

  Hocam ellerinize Sağlık İyi iş Çıkarmışsınız pp de bakiyem yok En Kısa Zamanda Pp'nizi Yoklayıp Eklentiye Sahip Olmak İsterim.

  iyi çalışmalar.

 4. hakan dedi ki:

  hocam bu eklenti;

  yazının tarihini, taslağa kayıt edildiği tarih olarak mı atıyor yoksa yayınlandığı tarih olarak mı atıyor?

 5. İlker Aksoy dedi ki:

  Hocam bu konuda siz daha tecrübelisinizdir belki ama, Türkiye'de donate ile paypal aracılığıyla bağış toplamanın pek imkânı olduğunu zannetmiyorum şahsen. Bence çok mâkul bir fiyata parakende satmalısınız veyahut eklentiye bir reklam yerleştirerek sponsor bulmalısınız.

 6. Yakup Gövler dedi ki:

  @hakan, eklenti şu an yayımlanma tarihiyle yazıyı güncelleniyor. Ancak istenirse taslağa kayıt tarihi de olduğu gibi bırakılabilir. Ancak bu durumda rastgele yazı seçmenin işlevi kalmaz.

 7. Yakup Gövler dedi ki:

  @İlker, burada yapmaya çalıştığım bağış toplamak değil aslında. Eklentiyi tek bir kişiye toplu bir fiyata satmak yerine birden fazla kişinin küçük meblağlarla da sahip olabilmesine olanak sağlamak. Tek istediğim, eklenti için harcadığım zamanın karşılığını almak. Eğer eklentiyi ücretsiz dağıtmış olsaydım, yüzlerce kişi indirecek ancak bir teşekkür bile etmeyecekti. Anlayacağın bağış yapmak zorunlu değil ama mecburi 🙂

 8. vezirhan dedi ki:

  Yakup hocam öneriniz üzerine tema değiştirme yoluna gittim fakat admin panelde yazı eklediğimde şu Fatal error: Call to undefined function language_attributes() in /home/birdinet/public_html/wp-admin/post.php on line 3 bu hatayı alıyorum yazı taslak olarak kayıt ediliyor bu aşamad fakat taslağı yayına alma durumuda yok yayına almaya çalıştığımda aynı hatayı alıyorum bu hatayı almamak için hangi dosyalarda veya hangi kısımda düzenleme yapılması gerekir kusura bakmayın konu dışı ama akşamdan beridir kafam şişti bi türlü çözemedim ve yazı eklemede yapamıyorum lütfen bi yardım. teşekkürler

 9. Yakup Gövler dedi ki:

  Farklı bir tema deneyin, aynı hatayı alıyor musunuz? Alırsanız, wp-admin ve wp-includes klasöründeki dosyaları, sitenize yeniden atın. Bir şekilde bir şeyler language_attributes fonksiyonunun tanımlı olduğu dosyaya ulaşmayı engellediğinden, bu fonksiyonun tanımsız olduğu yazıyor.

 10. zafer dedi ki:

  Hocam, bu botla çekilen konularda nasıl kulanacaz?

  Direk yayımlıyor?

  Ama siz kontrol bekleye ve taslkları sadece yaptınız. Yayımlanmışları nasıl yapcaz. Bot direk yayımlıyor?

 11. Yakup Gövler dedi ki:

  @zafer, yayımlanmış olanları tekrar nasıl yayımlayabiliriz ki? Eklentinin amacı taslak halde olanları yayımlamak, yayımlanmış olanları tekrar yayımlanmamış yapıp, tekrar yayımlamak saçma olmaz mı?
  Yapacağınız, yazıların taslak olarak kaydedilmesini sağlamak. O kısım sizi ve botunuzu yazanı ilgilendirir.

 12. Semih Aksu dedi ki:

  Yakup hocam eğer 30$a ulaşırsanız, bana bir mail atın. Size sözüm olsun kalan 5$ da benden 🙂

 13. Yakup Gövler dedi ki:

  Henüz 1 dolar bile gönderen olmamış, 30$ birikeceğini sanmıyorum. 30$ biriksin, 5$'ını da ben veririm 🙂
  Bakan çok ama alıcısı yok sanırım.

 14. Semih Aksu dedi ki:

  Buradan da, bağış butonunun ülkemizde ne kadar işlevsiz olduğunu pekiştirmiş olduk 🙂

 15. mahmut dedi ki:

  Hocam yayınlayın gitsin ve eklentinin ayar sayfasına bi donate butonu koyun bağış yapan zaten ozamanda yapar, ki benim beklediğim gibi olursa seve seve yapıcağıma söz veriyorum. 20 dalır hemde (: çünki çok faydalı olucak dediğiniz gibi olursa...

 16. ersin dedi ki:

  merhaba;
  bu eklenti zaten var olan bir eklenti siz sadece biraz editlemişsiniz ve ücret talep eidyorsunuz ve esimlendiğiniz ve kendim kodladım dediğiniz bu eklentiyi parayla satıyorsunuz dolaylı bir laf dolamacından sonra, siz parayla satıyorsanız eklentinin asıl sahibi hayli hayli satmalı ama bizler sizler gibi para göz değiller, bu bi öz eleştiri umarım yayınlarsınız.

 17. Yakup Gövler dedi ki:

  @ersin, size bravo. Eklentinin kodlarını görmeden hemen çalıntı olduğunu anlayabiliyorsunuz. Önyargılı olmayın, önce siteyi ve beni tanıyın.
  İnanıp, inanmamakta serbestsiniz; eklentinin bütün kodlarını kendim, satır satır, iki günümü harcayarak yazdım, şimdiye kadar yazdığım 210 WordPress yazısı ve birçok eklentim gibi. Paragöz olsaydım, ne bu kadar yazı yazardım ne de bu kadar eklentiyi ücretsiz yayımlardım. Buna rağmen siz beni paragöz olmakla suçlayabiliyorsunuz.
  Paraya ihtiyacım yok, bu eklenti için istediğim ücret harcadığım emek ve zamanın karşılığının yakınına bile yaklaşamaz. Ücreti istiyorum, çünkü insanlarımızın ücretsiz eklentilerimi bir teşekkürü bile çok görerek yağmalarken, acaba eklentilerim için küçük bir bağış yapma alicenaplığını gösterirler mi sorusunun cevabını arıyorum. İnsanlar iki satırlık uyduruk bot'lara para verirken acaba işlerine yarayabilecek böyle bir eklenti için bir teşekkür eder ya da bağışta bulunurlar mı diye merak etmiştim.
  Sonuç olarak eklentinin bütün kodları bana aittir, iki günün ve büyük bir emeğin sonucudur. Karşılığını istemek/istememek benim hakkımdır. İsteyen bu karşılığı verip, eklentiyi alır; isteyen bakıp, gider.

 18. vezirhan dedi ki:

  Bugün yorumları okurken ersin kardeşin eleştirisi gözüme çarptı tamamen önyargılı bir tutum sergilemiş kendince haklı nedenleri olabilir tabiki burada yakup hocayı savunmak değil derdim insanlar forumlarda şurda burda makale veyahutta başka bişeyleri sağdan soldan aşırtıp biraz düzenleme yapıp kendim yazdım yüzde yüz özgündür diye satıyor halbuki özgünlüğü bırak tamamen orjinal inden alıntı bir yazı belkide. belikde değil alınmış bu benim bu aralar başıma geldi ve de üstelik özgün diye para veripte aldım bunu....kaldıki kodlarla uğraşmak sanıldığı gibi kolay bişey değildir emek ister zaman ister belki bi ayarı yapıcağım diye kafan şişer onun için bilip bilmeden sallamamak lazım diye düşünüyorum

 19. Semih Aksu dedi ki:

  İşin tek ilginç yanı şu, eklenti dağıtılmadığına göre, arkadaş kodları bile görmeden atlamış konuya 🙂 Aynı amaç için çalışan eklentiler elbette vardır.

  Daha fazla bir şey söylemek istemiyorum, çünkü hakikaten sinir bozucu şeyler, laf olsun diye konuşup gidiyor.

 20. vezirhan dedi ki:

  Yakup hocam konu ile alaksı yok ama bi konuda bilginize başvuracağım şimdi sitede bazı yazıları düzenleme yaparken alt kısımda sürekli yazı en son şu tarihte güncellendi yazısı oluyo bu eğer bir yazıda 5-6 kere düzenleme yapmak durumunda kalırsam alt kısımda baya bir yer kaplıyor artık o önemli değilde bunlar site veritabanında şişirme yaparmı ,yapıyorsa buna nereden müdahale edipte önüne geçebiliriz araştırdım kısaca fakat bulamadım yada yanlış kelime aradım ondandır bu konuda bilgilendirme yaparsanız memnun olurum

 21. Yakup Gövler dedi ki:

  @vezirhan, buradaki yazıyı inceleyin.

 22. ersin dedi ki:

  Sayın çok bilen arkadaşlarım kodları görmedim evet ama fikir özgün bi fikirmi ayrıca wp tamamen açık kaynak kod ve ücretsiz dağıtılan bir sistem amaç ücretsiz geliştirmek ve yaymak, eklentileri parayla satılması etik değildir bu açıdan, yakup hocayı takip eden biriydim ama bu davranışı kendisinden beklemiyordum yani parayla eklenti gerçekten çok şaşkınım...

 23. Yakup Gövler dedi ki:

  @ersin, WordPress ücretsiz dağıtılan bir sistemdir, ama bu eklenti ve temalar için geçerli değildir. Böyle olmasaydı, ücretli olarak satışı yapılan birçok eklenti ve tema olmazdı. Burada bizzat wordpress.org bünyesinde tanıtımı yapılan ücretli temalar bulunmakta, aynı şey yakın bir zamanda eklentiler için de yapılacak. Dolayısıyla elmayla armutu karıştırmayalım. Kimse WordPress'i satamaz, ancak eklenti ve temalar geliştirip satabilir.
  WordPress'in Türkiye'de gelişmesini herkesten çok ben istiyorum. Bunun için sitemde, forumlarda WordPress ile ilgili yazılar yayımlamakta, destekte bulunmaktayım. Hergün onlarca yerli/yabancı wordpress içeriği sunan siteyi taramakta, gerekli olduğunu düşündüklerimin çevirisini yapmaktayım.
  Sene başında uygulamadığım bir karar almıştım (yorumları da okuyunuz). Oradaki kararımın temelinde herkesin WordPress'in kaymağını yediği ancak kimsenin taşın altına elini sokmaması yatıyordu. Memleketin tek delisi ben miyim demek istemiştim.

  Fikrin özgün olmamasının, onun satılamaz olmasını gerektirdiği kanısına nasıl vardınız? Ne yani ben şimdi bir anket eklentisi yazsam ve satmak istesem, fikir orijinal olmadığı için etik olmayacak mı? Lütfen ama.
  Ücretli eklenti satmamı yadırgamışsınız, ben de beni takip edip de neden hiçbir yazıma (ersin adıyla) bir teşekkür etmediğinizi yadırgadım doğrusu. Dahası, hala beni anlamamış olmanız üzüyor beni.
  Şu an paypal hesabımda bana ait 1$ var sadece, merak etmeyin insanlar hemen yüzlerce dolar bağışta bulunmadılar, zaten pek de ümidim yoktu. Buradan elde ettiğim paraları, yine wordpress için düşündüğüm projelere harcamayı düşünüyordum, sanırım çok iyimsermişim, üstüne bir sopa yemediğim kaldı. 🙂

 24. heytbecom dedi ki:

  Siteyi uzun süredir, bu konuyu 2 gündür takip etmekteyim. Yazılan yorumlarıda gayet doğal karşılamaktayım. Burası böyle bir yer işte. Birileri didinir - bir şeyler üretir, birisi gelir ya üstüne konar yada ehe ehe bu zaten vardı diyip özgül ağırlık meselesi haline getirir olayı.

  - Sivri olan kişiye söylemek istediğim tek şey, sende yap sende belli bir ücret iste. Yapamıyorsan gocunma iste seninde olur. Ayrıca bu eklenti bedava dağıtılsaydı gelip buraya aynı mesajı yazabilecekmiydi.

  - Yakup hocamda hem geçmişte hemde yaptığı tüm çalışmalardan dolayı teşekkür etmek isterim. Bağış sistemi eğer yabancı dilde yayın yapsaydınız ve bu eklentiyi ingilizce olarak çeşitli yerlerde lanse etseydiniz istediğiniz noktaya çoktan ulaşmış olurdunuz. Neden bunu söyledim. Marketplace oluşturup,html tema, scripts, grafik, WordPress tema satarak milyon dolar gelir elde eden kişiler ve topluluklar var ve halen aynı işi devam etmekteler. Bu emeğin en büyük kanıtıdır.

  - Sitelerde 1 yada 2 tane yorumumu görürsünüz ama bu yazıdaki tek yorum beni dellendirmeye yetti. O kişiyide tebrik ediyorum bir resime bakarak dünyaları yıkabiliyor.

 25. Semih Aksu dedi ki:

  @Ersin, bugüne kadar wp ile ilgili bir eklenti geliştirmiş miydiniz veya sıfırdan bir wp teması yaptınız mı yada en basitinden wp ile ilgili bir makale yazdınız mı?

  Bu arada Yakup hocam, bu benim sayyac eklentisine benzemiş. Bir arkadaş fikri ben verdim ücretli satamazsın demişti 😀 Mesajları görünce o aklıma geldi. Ki beni yıldırmıştı ve lanet olsun deyip, ücretsiz dağıtmıştım. Ancak siz, ne olur ben gibi olmayın. Ne yaparsanız yapın kıymet bilmiyorlar 🙂

 26. WpSever dedi ki:

  @Ersin senin için 5, senin gibiler için de 5..

  Yolunuz açık olsun hocam.

 27. Ejder dedi ki:

  hocam güzel bir eklenti, bir arkadaşımızında dediği gibi admin kısmına bir donate butonu koysanız bağış yapmak isteyenler öyle yapsa sanırım daha iyi olucak, açıkçası bende eklentinin yeteneklerini test etmek için sabırsızlanıyorum.
  Bu arada ne kadar birikmiş paypal'ınızda. Bende Aktarıcam Bi Küçük Miktar.
  iyi çalışmalar.

 28. Yakup Gövler dedi ki:

  WpSever tarafından yapılan 10 dolarlık bağış benim için yeterli geldiğinden, WpSever'in de onayıyla eklentiyi ücretsiz yayımlamaya başladım.
  Eklentiyi indirenler ve kullanmaya başlayanlar bir teşekkür ederseler sevinirim.

 29. DreamSinger dedi ki:

  hocam eklenti için öncelikle teşekkür ederim, eklentiyi hemen alıp kurup kullandım taslaktan alınan konuları 10 ar dakika arayla yayınlattım ilk konuyu tam 10 dk sonra yayına aldı ama bir sonrakini 11 dk sonra aldı hep bir sonrakinde 1dk kayma ile yayına alıyor ve bendenmi kaynaklı bilmiyorum ama birde şöyle birşey yaşıyorum yayınlanan konularım ilk etapta görünüyorlar ama sayfayı yenileyince son yayınlanan konularım ana sayfadan kalkıyor ama db de yayınlanmışların arasında görünüyorlar ve bir başkası ile test ettim bende ana sayfada görünen konular bi başkasında görünmüyordu sorun ne olabilir acaba cache eklentisinden olabilirmi?

 30. Yakup Gövler dedi ki:

  @DreamSinger, yazımda da bahsettiğim gibi, WordPress'te gerçek cronjob uygulaması yok (ayrıntı için yazımı inceleyin) ayrıca yazılar yayımlandığında ping işlemi de devamında gerçekleştiriliyor, bu da gecikmeye neden olabilir. Önbellek eklentisi ya da başka eklentilerin problem çıkarmaması gerekiyor ama yine de önbellek eklentisinden kaynaklanabilir. Geçici olarak pasifleştirip, denerseniz sevinirim.

 31. WpSever dedi ki:

  Ben denemelerimde herhangi bir aksaklığa rastlamadım. Eklenti sayesinde yazıları önceden hazırlayıp tatile çıkabilirim:) Süreyi en uzun zamana alıp kimseye de tatilde olduğumu çaktırmam. Tabi bu söylediklerim gelecek zaman için geçerli.

  Zaman konusuna gelince hocamında açıklamada bahsettiği üzere yazılar ziyaretçi yada bot tetiklemesi ile yayımlanıyor. Bu şekilde sitenin aktifliğinin dengesi de sağlanıyor diyebiliriz. Bakalım zamanla öğreneceğiz bir şeyler.. Evet istanbul için iftar vakti(25.08.2009 19:59) bana müsade :):)

 32. gevv dedi ki:

  Teşekkürler hocam

  Bence yeni eklentileri bu şekilde paylaş hocam ya da belli bir yorum sınırı olsun sonra dağıtırsın önce görüşler sorular gelsin sonrasında eklentiyi yayımlarsın

  yakupgovler.com için okurlar en azından yorum yaparak destek olabilir ama bunu bile çok gördükleri için en iyi yöntem bu olur 😀

 33. Sait dedi ki:

  hocam eklenti için teşekkürler, şöyle bir sorunla karşılaştım, taslakta bekleyen 50 kadar konum vardı 10dk da bir yayınlansın diye ayarladım, çok güzelde yayınlıyordu ama saatler 00:00 ı gösterince eklenti taslakta bekleyen konularım olmasına rağmen kendini pasifleştirmiş, sanırım gözden kaçan bir husus bu ilgilenirseniz sevinirim.

 34. hakan dedi ki:

  çok teşekkürler hocam, ellerine sağlık

  @ersin

  valla çok ayıp etmişsin. wp konusunda destek sağlayan nadir insanlardan biridir yakup hocamız. yaptığı işler ve desteği ortadayken nasıl böyle mesajlar yazabiliyorsun pes doğrusu. wp konusunda destek sağlamaya devam eden az sayıdaki bu insanları da küstürmeyin, lütfen. bir emeğin elbette karşılığı olacaktır. sende birşeyler yaparsan bizde seve seve kullanırız.

 35. Ekrem Durmuşoğlu dedi ki:

  Merhabalar değerli hocam, sizi uzun bir süredir takip ediyoruz kardeşimle, biz de iki kardeş öğretmeniz ve internet üzerinde eğitim siteleri yayımlıyoruz. Sitelerimizin bir kısmını WordPress'e geçirmeye başladık. Ve bu yazılımda sizlerin bu şekilde emeklerini çok net bir şekilde görebiliyoruz. Yani arada bir bu tür akl-ı evvellerin çıkabileceğini hep birlikte görüyoruz. Ama bu sizin değerinizi elbette ki düşürmez. İlerleyen günlerde hocam sizinle iletişime geçmek istiyoruz hem çalışmalarınıza maddi destek olmak istiyoruz hem de WordPress için yapmayı planladığınız (Devam Eden Projelerim) eklentileri hızlandırmayı düşünüyoruz. Çünkü bu projeler gerçekten çok faydalı olabilecek projelerdir. Ve emeklerinizin karşılığını almanızı isteriz. Yeniden görüşmek dileğiyle değerli hocam... Hoşça kalın.

 36. Cahit dedi ki:

  Çok Güzel Bir Eklenti Sağolun, Yanlız Birde Taslakta Bekleyen Konularımız Olmasına Rağmen Zaman Zaman Kendi Kendine Kendini Pasifleştirmese Çok Daha İyi Olacaktı Ama Bunada Şükür 🙂

 37. DreamSinger dedi ki:

  hocam eklentinin sürekli aktif kalmasını istiyorum ben, taslakta bekleyen konularım olmasına rağmen kendini sürekli pasifleştiriyor artık bıkkınlık geldi ekletiyi sürekli pasifleştimi acaba yine die takip etmekten yardımcı olursanız çok sevinirim.

 38. Yakup Gövler dedi ki:

  @DreamSinger, @Cahit muhtemelen sitenizde kullandığınız bir eklentiyle çakışma olabilir. Localhost'ta ve demo.yakupgovler.com sitemde yaptığım denemelerde herhangi bir problemle karşılaşmadım. Eklenti belirttiğim bütün yazıları yayınladı. Yine de eklentinin sürekli aktif olmasını sağlamak için eklenti içerisinde aşağıdaki satırı bulun.

  1. wp_schedule_single_event(time() + $delay * 60, 'yg_publish', array());
  2. } /*else{

  ve koddaki süslü parantesi bir üst satıra kaydırın, yani kod aşağıdaki hale gelsin.

  1. }
  2. wp_schedule_single_event(time() + $delay * 60, 'yg_publish', array());
  3. /*else{

  Süre aralığını artırın, mesela 15-30 dakika yapın.

 39. DreamSinger dedi ki:

  dediğiniz işlemi uyguladım ve beklemedeyim ilginiz için çok teşekkür ederim zaman aralığı bende 10dk olarak ayarlı benim için en uygun rakam bu illa 15 felan yapmam şartmı bu sorunu aşmak için ?

 40. DreamSinger dedi ki:

  hocam malesef yine kendi kendini pasifleştirip duruyor olup olmadık yerde pasifleşiyor vallahin gına geldi aktifleştirmekten, bi çare bulsanız bu soruna çok makbule geçer.
  iyi çalışmalar.

 41. Blade__ dedi ki:

  Hocam eklenti için ne kadar teşekküretsem azdır, fakat wp 2.7.1 kullanıyorum eklentiyi yüklediğimde içine girdiğimde şu ahatyı almaktayım

  bu hatayı veriyor pluginpanelinde

  Warning: Missing argument 2 for checked(), called in /home/xxxx/public_html/wp-content/plugins/draft-to-publish/draft-to-publish.php on line 87 and defined in /home/xxxx/public_html/wp-admin/includes/template.php on line 363
  checked="checked" />

  template.php on line 363 satırda aşağıdaki bölüm var

  1. function checked( $checked, $current) {
  2.     if ( $checked == $current)
  3.         echo ' checked="checked"';
  4. }

  yayaımlanacak yazı türünün karşısındaki hata ise bu

  satır 95 hatası bu bölümle ilgili

  bu hatalar neden kaynaklanmakta acaba ve nasıl çözebilirim

  yabancı eklentiyi çok önce denemiştim ama onda çok sorunlar var ne yapıp edip bir şekilde sizin eklentinizi kullanmam gerekmekte yardımcı olabilirseniz sevinirim

  2.7.1 versiyonu kullanma nedenim kullandığım bazı eklentilerin yeni versiyonlarda çalışmaması

  teşekkürler...

 42. Yakup Gövler dedi ki:

  @Blade, şu an şehir dışında olduğumdan WP 2.7 sürümüyle deneme şansım yok. Sanırım kullandığım bazı fonksiyonlar WP 2.8 sürümüyle birlikte geldiğinden, WP 2.8 sürümünden önceki sürümlerle çalışmayabilir. Ancak hafta sonu kontrol edebilirim.

 43. Blade__ dedi ki:

  hocam ilginize teşekkürler ben bazı editlemeler yaptım hala aktifleştirme bölümünde bu hatayı versede aktifleştirip

  1. Warning: Missing argument 2 for checked(), called in /home/xxxx/public_html/wp-content/plugins/draft-to-publish/draft-to-publish.php on line 87 and defined in /home/xxxx/public_html/wp-admin/includes/template.php on line 363
  2. checked="checked" />

  2.7.1 de çalıştırmayı başardım gerçekten çok başarılı bir plugin tekrar teşekkürler yalnız şu pasifleştirme olayını üstteki arkadaşın dediği gibide tamamen iptal etme şansımız varmı acaba sürekli çalışır durumda kalması için

 44. serkan dedi ki:

  eklenti için teşekkürler eklenti çok işe yarar birde şu zırt pırt kendini pasifleştirmesi olmasa çok süper olurdu yukardaki arkadaşlarında dediği gibi hocam şu eklentin sürekli aktif kalması için ne yapabiliriz?

 45. DreamSinger dedi ki:

  merhaba;
  hocam diğer arkadaşlarda belirtmiş bende bi kaç kez belirttim üstteki yorumlarımda mevcut ama hala bu soruna çözüm arıyorum ne yazıkki hiçbir sonuç alamadım daha açıkçası sizi beklemedeyim işleriniz yoğun olabilir ama bu güzel eklentiden bu basit sorun yüzünden mahrum kalıyorum ricam odurki biran önce yardımcı olursanız çok sevinirim.
  iyi çalışmalar.

 46. WpSever dedi ki:

  @DreamSinger, eklenti çakışma olasılığını göz önüne aldınız mı? Sizin için tekrar tekrar denedim fakat hiç bir sorunla karşılaşmadım. Test sitemde onca yazıyı taslak yapıp denedim ve her seferinde daha fazla yazı sayısıyla denedim sonuç hep normal. Hangi temada hangi eklentileri kullanıyorsunuz?

 47. DreamSinger dedi ki:

  @WpSever hocam çakışma olabilir ihtimali üzerine tüm eklentileri kapatıp kullandım aynı sonucu aldım sanırım taslak olarak bekleyen konu sayımın fazlalığından kaynaklanıyor tam emin değilim ama bu ihtimal geliyor aklıma, bu şekilde sürekli kendini pasifleştirmesi yerine sürekli aktif kalması için pasifleştirmeyi kökünden nasıl kapatabilirim bu konuda bilginiz varsa yardımcı olursanız sevinirim, yakup hocamızın işleri yoğun sanırım ilgilenemiyor yoksa ilgisiz kalacağını sanmıyorum.

 48. Blade__ dedi ki:

  Hocam eklenti draft konu kalmadığında kendini pasifleştiriyor sürekli açık kalması için ne yapabiliriz acaba yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum hiç pasifleşmesin sürekli aktif kalsın nasıl sağlarız bunu