21 Nisan 2007

Başlarken

Kişisel Yorum Ekle

Merhaba, siteme hoşgeldiniz.

Uzun bir süredir elimde tuttuğum siteyi en sonunda aktifleştirdim. Uzun bir süre pasif olmasının sebebi ise, kendi CMS'mi kendim yazmak istememdi. Çünkü mevcut olanlar düşündüklerimi gerçekleştirme yönünde yetersiz kalıyordu. Ta ki 2-3 haftadır incelemekte olduğum WordPress'le tanışana ve WordPress'le yapılanları görene kadar.

"Bilgi paylaştıkça çoğalır" felsefesine inanan biri olarak, benim de paylaşabileceğim, anlatabileceğim bir şeyler vardır diyerek yola çıktım. Sitemin esas amacı, başta öğrencilerime olmak üzere, bilişim, elektronik ve eğitim üzerine bilgi paylaşımında bulunmak, ülkemizin gelişmesini sağlayacak genç nesile bir nebze olsun katkıda bulunmaktır.

"Öğrenmek için yaşa, yaşamak için öğren" sloganı, insanoğlunun dünyaya sadece ve sadece öğrenmek için geldiğine inanmamdan ortaya çıkmıştır. İnsanların nasıl mutlu olacaklarını öğrenmeleri ise temel öğrenme amacı inancındayım, bilmem yanılıyor muyum?

Sitemde, öğrencilerim kendileriyle ilgili ders notlarına, sınav notlarına, tavsiyelere ulaşabilecekler. Diğer ziyaretçilerim ise Elektronik (Dijital, mikroişlemciler/ mikrodenetleyiciler), web tasarımı, programlama ve eğitim üzerine yazdıklarıma ulaşabileceklerdir.

Sitemin, öğrencilerime, aileme, ziyaretçilerime yararlı olması dileğiyle...


Bu yazının kısa bağlantısı http://www.yakupgovler.com/?p=8.

Yazılarımı RSS aboneliği ile takip edebilir, yeni yazılarıma kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bunun için ise RSS adresimi kullanabilirsiniz.


“Başlarken” yazısı için 12 Yorum

Bu yazıya yapılan yorumları dilerseniz, ( RSS 2.0 ) beslemesini kullanarak takibe alabilirsiniz.

 1. cigdem dedi ki:

  gercekten cok begendim ayrıca akıllı av sistemleri hakkında ögrencileriniz cok güzel yazmış cok begendim sitenizide cok begendim baya bi ugraşmışsınız bu siteyi yapabilmek için sizi teprik ederim

 2. Yakup Gövler dedi ki:

  Beğenileriniz için teşekkür ederim.

 3. Musty dedi ki:

  Çok güzel bir site olmuş. Makalelerinize en kısa zamanda detaylı bir şekilde göz atıcam. Başarılar

 4. Osman ÇETİN dedi ki:

  Sevgili Hocam Merhaba;
  Siteni tam inceleyemedim ama ilk bakışta farkınız ortaya çıkıyor.Yapmış olduğunuz bütün çalışmalarınızı okuyacağıma emin olun. Kolay gelsin

  Osman ÇETİN
  Çiftlik Yazı İş.Md. 😆

 5. gevv dedi ki:

  Hocam Merhaba mikroişlemciler ile ilgili yazılarınızı bekliyoruz beklemekteyiz 🙂

 6. Yakup Gövler dedi ki:

  Başlarken amma da büyük yazmışım 🙂 Şu an sitenin gidişatı WordPress üzerine. Mart ayında PIC konulu bir kurs başlayacak, ona gitmeyi düşünüyorum. O zaman kurstan edindiklerimi paylaşırım.
  Şu an için sanırım WordPress ve Grafik üzerine devam edeceğim gibi.

 7. gevv dedi ki:

  😀 Hayırlı olsun Hocam siz kısa sürede çözersiniz aslında bir kitap yeterli olur tahminimce bende çok çabalıyorum bunalımlardayım 🙂 acaba kurs nerede ben istanbuldayım yakınlarda ise kaçırmayalım fırsatı

 8. Yakup Gövler dedi ki:

  Kurs Niğde'de öğretmenler için olan hizmetiçi kursu. Öğretmen olmayanların katılmasına imkan yok.
  Aslında kursta verileceklerin çoğunu biliyorum bilmesem de öğrenmem 3-4 günümü alır. Ancak kurs sayesinde uygulama yapmak için zaman ayırmak zorunda kalacağımdan, pekiştirme şansı bulacağım. Yoksa bütün malzemelerim tamam PicBasic ile daha önceden programlama çalışmalarım olmuştu ancak devre yapıp, deneme yapma şansım pek olmamıştı. Belki bu yönümü geliştiririm.

 9. gevv dedi ki:

  Anladım Hocam Neyse Sağlık olsun size iyi çalışmalar kolay gelsin sevgiler saygılar 🙂

 10. Yakup Gövler dedi ki:

  Bu arada senin siten dururken benim yazdıklarımı okuyacak kimseyi bulamam ki.
  Seninle dost olduğum için kendimi şanslı sayıyorum, sitende de aynen devam. Bu arada yedek almayı da aman unutma, varolanlar giderse Türkiye çok şey kaybeder.
  İyi ki varsın.

 11. gevv dedi ki:

  Teşekkürler Hocam

  Yedek almammı 🙂 yazılardaki ilgili dosyaların yedeğide var 10gb oldu 😀 malum çoğu farklı sitelerden kapanırlar adres değiştirirler vb tam yedek alıyorum kısacası 😉

 12. hayrullah dedi ki:

  Slm hocam siteniz güzel olmuş başarılarınızın devamını bekliyoruz