15 Mart 2009

AnaSayfada Bileşenleri Kaldıralım

WordPress Yorum Ekle

Bazen anasayfada bileşenleri göstermek istemeyebilirsiniz. Yan menünüzde bileşen yerine kendi yazdığınız bloklara yer vermeyi düşünebilirsiniz. Bu işi yapmak için aşağıdaki kodu temanızın Tema fonksiyonları (functions.php) dosyasında uygun bir yere ekleyip, kaydedin.

 1. add_filter( 'sidebars_widgets', 'disable_all_widgets' );
 2.  
 3. function disable_all_widgets( $sidebars_widgets ) {
 4.     if ( is_home() )
 5.         $sidebars_widgets = array( false );
 6.     return $sidebars_widgets;
 7. }

Kaynak: WpRecipes


Bu yazının kısa bağlantısı http://www.yakupgovler.com/?p=722.

Yazılarımı RSS aboneliği ile takip edebilir, yeni yazılarıma kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bunun için ise RSS adresimi kullanabilirsiniz.


“AnaSayfada Bileşenleri Kaldıralım” yazısı için 6 Yorum

Bu yazıya yapılan yorumları dilerseniz, ( RSS 2.0 ) beslemesini kullanarak takibe alabilirsiniz.

 1. ByAgressif dedi ki:

  Web sitemde "Events Calendar" eklentisini sadece ana sayfada gösteriyorum ama java kodları her sayfada gözüküyor bunu nasıl kaldırabiliriz ? Bu işlemin tersi mevcut mudur ?

 2. Yakup Gövler dedi ki:

  Buradaki eklentiden bahsediyorsanız, eklentide değişiklikler yapmak gerekiyor ancak eklenti oldukça gelişmiş, yapılacak değişikliklerin ne şekilde etkileyeceğini tahmin etmek mümkün değil, bu nedenle bence o şekilde kalsın.

 3. ByAgressif dedi ki:

  Evet eklenti o bu bileşenin daha basit şekli yapılabilir mi ? Örneğin yeni yazı yazarken bir alanda tarih ve saat belirlesek bunu bir kod yardımı ile gösteremez miyiz ?

 4. Yakup Gövler dedi ki:

  http://www.yakupgovler.com/?p=375
  http://www.yakupgovler.com/?p=393
  http://www.yakupgovler.com/?p=411
  yazılarımda özel alanlar konusuyla ilgili bilgiler var. Eğer php kodlayabiliyorsanız, kendiniz de birşeyler yapabilirsiniz. Ancak bu eklenti kadar janjanlı olmaz.
  Sanırım, etkinliklerin her biri için bir yazı yazıyorsunuz. Etkinlik takvimini şu anki gibi değil de şöyle yapmak isterseniz bunu yapmak mümkün.
  Tarih - Saat - Etkinlik Adı
  5 Nisan 2009 - 16.30 - Bu Da Benim Ailem
  18 Nisan 2009 - 17.5 - Konferans
  Zaten etkinlikler diye bir kategoriniz var, kategorideki yazıları, etkinlik tarihini tuttuğunuz özel alana göre sıralayarak, böyle alt alta listeletebilirsiniz. Tabiki yazıları çekerken, özel alanda tarihi gelmemiş olanları çekmelisiniz.
  Zamanım olsaydı sizin için bunu yapardım ancak şu an zamanım yok, kendiniz yapmalı ya da birilerine yaptırmalısınız.

 5. ByAgressif dedi ki:

  Tam olarak istediğim sizin çözüm öneriniz. Php kodlayamıyorum çevremde yaptıracağımı düşündüğüm bir kişide yok. Sanırım yardım yine sizlerden gelicek. Vaktinizin olmasını beklemekten başka birşey yapacağım. Yazdığın özel alan yazılarını inceleyeceğim umarım çözebilirim.

 6. ugur dedi ki:

  Yakup Bey merhaba.Peki anasayfada bu bileşener ve sidebar görünsün ama bizim seçeceğimiz diğer sayfalarda görünmesin.Örneğin ben istatiskler sayfasında bu sidebarın görünmesini istemiyorum onu nasıl yapabiliriz.Teşekkür ederim.