24 Eylül 2008

Adsense Reklamları Hakkında

Ortaya Yazılar Yorum Ekle

Son tema güncellememden sonra siteme adsense reklamlarını yerleştirmiştim. Ana sayfada yan menüye eklemiştim. Ancak birkaç gündür, birçok adsense yayıncısı gibi benim de başım spam reklamlarla (saçma sapan, ziyaretçinin parasını gasp etmeye çalışan site reklamları) beladaydı. Sürekli olarak bunları tespit edip, engellemeye çalışsam da hergün yenileri peyda olmaya devam etti. Artık iş o kadar ileriye gitmiş ki aynı sitenin sonuna rakam koyarak reklam vermeye başlamışlar. Örneğin; ali.info, ali1.info, ali2.info... şeklinde ardışık gidiyor. Bu nedenle anasayfamdan yan menü reklamlarını kaldırdım, sadece tekil yazılar okunurken yan menüde görünecekler. Böylece en azından yazılarımla ilgili reklamların çıkacağını ümit ediyorum.
Adsense reklamlarından dolayı sitem üzerinden zarar gören, bu reklamlara tıklayıp da istediğini alamayan ziyaretçilerimden özür diliyorum. Umarım adsense bu durum için bir çözüm bulur, aksi halde bir çok yayıncıyı kaybedebilir. Son olarak bu reklamların sahiplerine "Ulan, siz insan mısınız, eşkiyalar?" (argo için ziyaretçilerimden özür dilerim)


Bu yazının kısa bağlantısı http://www.yakupgovler.com/?p=343.

Yazılarımı RSS aboneliği ile takip edebilir, yeni yazılarıma kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bunun için ise RSS adresimi kullanabilirsiniz.


“Adsense Reklamları Hakkında” yazısı için 2 Yorum

Bu yazıya yapılan yorumları dilerseniz, ( RSS 2.0 ) beslemesini kullanarak takibe alabilirsiniz.

  1. canaarkadas dedi ki:

    Benimde başımda aynı dert var, dahası; benim site adında arkadaş ifadesi geçtiği için sadece arkadaşlık sitesi reklamı çıkıyor..

    “Ulan, siz insan mısınız, eşkiyalar?”

    :):)..

  2. bilgiseyir dedi ki:

    önerebileceğiniz bir adsense widgets var mı?