15 Ağustos 2008

Admin Links Widget

WordPress Yorum Ekle

Yönetim panelinde değişiklikler yaptıktan sonra test etmek için siteyi görüntüledikten sonra tekrar yönetim paneline dönmek için bazen bin takla atabiliyoruz. Örneğin ben ya geri düğmesine defalarca basıyorum ya da adres satırına yönetim panelinin adresini yazıyorum. Bu işten kurtulmak için Admin Links Widget isimli bileşeni kullanmaya başladım.
Bileşen yönetim panelinin en çok kullandığımız bölümlerine ulaşmamız için bunların linklerini yan menüye ekliyor.
Kurulum:

 1. Bileşenin Türkçe versiyonunu buradan ya da orijinalini buradan indirin.
 2. Zipli dosya içerisindeki 'admin-links-sidebar-widget' klasörünü /wp-content/plugins klasörüne upload edin.
 3. Sitenizin Yönetim Paneli/Eklentiler bölümünden 'Admin Links Widget' eklentisini etkinleştirin.
 4. Yönetim Paneli/Tasarım/Bileşenler Bölümünden bileşeni yan menünüze ekleyip, gerekli ayarları yapın. Değişiklikleri kaydedin.

Bileşenler bölümünde, bileşen aşağıdaki gibi görünecek.
Admin Links Widget
Burada görünmesini istediğiniz bağlantıları seçip, değişiklikleri kaydettiğinizde sitenizin yan menüsünde ilgili bağlantılar aşağıdaki gibi görünecektir. Bağlantıları sadece Yönetici olan kullanıcılar görebilirler. Ayrıca bazı bağlantılar gerekli olduğu yerde görünecektir.
Admin Links Widget-2
Not: Eğer buradaki bütün bağlantıları kullanmak istiyorsanız benim bu eklentiyi sadeleştirerek yazdığım Yönetim Bağlantıları Bileşeni'mi performans açısından kullanmanızı tavsiye ederim. Ayrıca bu iki bileşenin yan menüde daha farklı bağlantıları göstermesini istiyorsanız lütfen yorum olarak bildiriniz.


Bu yazının kısa bağlantısı http://www.yakupgovler.com/?p=178.

Yazılarımı RSS aboneliği ile takip edebilir, yeni yazılarıma kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bunun için ise RSS adresimi kullanabilirsiniz.


“Admin Links Widget” yazısı için 4 Yorum

Bu yazıya yapılan yorumları dilerseniz, ( RSS 2.0 ) beslemesini kullanarak takibe alabilirsiniz.

 1. Burak dedi ki:

  Yakup bey öncelikle teşekkürler.Benim daha farklı bir sorum var.Siteme vidget koyduğum zaman kaymalar olmakta ben bu eklentideki özellikleri php kodu olarak yerleştirirsem daha güzel olacağı kanaatindeyim resimde gözüken seçeneklerin php kodunu bulabilirmiyiz.Öyle bir imkanımız var mı acaba?

 2. Yakup Gövler dedi ki:

  @Burak,
  Bileşenin mevcut halinde bu özellikler yok. Ancak bu bileşenden yola çıkarak yazdığım ve aynı işi yapan http://www.yakupgovler.com/?p=182 adresindeki bileşenimi kullanabilirsiniz. Eklemeniz gereken kodlar yazı içerisinde bulunmaktadır. Eklentimi sizin için düzenleyip, kodlarla kullanılabilir hale getirdim.

 3. Burak dedi ki:

  Teşekkürler Yakup bey.

 4. Yönetim Bağlantıları Bileşeni · Yakup Gövler'in Not Defteri dedi ki:

  [...] yazımda Admin Links Widget isimli bileşenini ve Türkçe'sini tanıtmıştım. Bu bileşen yan menüye [...]