12 Ekim 2008

A'dan Z'ye PHP Kitabı

Kişisel Yorum Ekle

Rıza Çelik isimli bir yazar A'dan Z'ye PHP isminde bir kitabı Seçkin yayınevinden yayınlamış. Kitapla ilgili açıklamalarda güzel şeyler yazılmış ancak, ismini duymadığım hatta sitesini dahi bulamadığım birinin yazdığı kitaba güvenemedim.
Bu kitabı alan, inceleyen varsa kitapla ilgili düşüncelerini yazarsa sevinirim. Eli ağzı düzgün bir PHP kitabına ihtiyacım var.


Bu yazının kısa bağlantısı http://www.yakupgovler.com/?p=353.

Yazılarımı RSS aboneliği ile takip edebilir, yeni yazılarıma kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bunun için ise RSS adresimi kullanabilirsiniz.


“A’dan Z’ye PHP Kitabı” yazısı için 6 Yorum

Bu yazıya yapılan yorumları dilerseniz, ( RSS 2.0 ) beslemesini kullanarak takibe alabilirsiniz.

 1. Sırrı dedi ki:

  Mehmet Şamlı'nın PHP ile Web Programcılığı kitabını arkadaşlarımın tavsiyesi üzerine almak istemiştim fakat bir aralar kitap hiç bir yerde yoktu.Nisan da 7. baskısını yayınlayarak yeniden piyasaya sürdüler.İsterseniz bu kitabı bi inceleyin.

 2. Yakup Gövler dedi ki:

  Mehmet Şamlı'nın o kitabını biliyorum ancak ben üniversitede okurken ilk baskısı yayınlanmıştı. 4 yıl oldu ben mezun olalı. O zamanlar incelemiştim, acemiydim o zamanlar ve temel konuları veriyordu ancak yine de beğenmemiştim. Çünkü anahtar konuların hep yanından geçiyor, Hakkı Öcal'ın şu meşhur kitapçığından öte fazla bir şey vermiyordu, zaten eğer hala o halinin yeni baskılarını yapıyorlarsa kitap artık demode olmuş demektir.
  Bu kitabı araştırmamın amacı, içindekiler kısmında yazılmış olan başlıkların güncel olması. Başlıklar güzel acaba içerik var mı, işte onun merakı içerisindeyim. Ankara'da, İstanbul'da olsam, bir kitapçıya girip, incelerim ancak Niğde'de en uyduruk bilgisayar kitabı bile bulunamıyor. İnternet üzerinden de doğrudan almak istemiyorum, çünkü bu şekilde alıp da hiç bir işime yaramayan bir sürü kitabım var.
  Önerin için teşekkürler.

 3. muhsin dedi ki:

  Hocam o kitabı yazan ceviz.net de perlci adlı üye. forum.ceviz.net de onu bilmeyen yoktur. Bundan 2 ay önce forumda duyurmuştu.
  Ben daha almadım ama sanırım içerik iyidir.

 4. atakan dedi ki:

  Hocam öğretici iyi bir php kitabı varmı bildiğiniz veya tavsiye edeceğiniz mysql felan içerikli bir kitap

 5. atakan dedi ki:

  http://www.guraysuerdem.com
  PHP HAKKINDA HERŞEYİ BUKABİLİYORSUNUZ GİRİP BAKMANIZI TAVSİYE EVERİM

 6. Mehmet Ali dedi ki:

  Bİrde turkekip sitesinin yöneticileri php eğitimi için cd hazırlamışlardı görsel eğitim gerçekten çok güzel temel konuları gösteriyordu çok şey öğrendim...