16 Ocak 2008

Web Tasarım Seminerleri

Öğrencilerime, Tasarım ve Programlama Web Tasarım Seminerleri için yorumlar kapalı

İstanbul Teknik Üniversitesi Maçka Kampüsü’ndeki Sosyal Tesisler’de bulunan 150 kişilik konferans salonunda çeşitli konularda seminerler yapılmakta. 5 Ocak’ta bu seminer serisinin biri gerçekleştirildi. Benim ilgimi çeken ise Hasan Yalçın’ın verdiği Web 2.0 konulu seminerdi. Ne yazık ki İstanbul’da yaşamadığımdan bu seminerlere katılım şansım yok/olmadı. Hasan Yalçın sitesinde seminerde kullandığı sunuyu indirme fırsatı vermiş. Ayrıca www.webseminerleri.com […] devamı »

12 Ocak 2008

Taşındım

Kişisel 17 Yorum »

Dün yeni hostingime taşındım. Ancak sakarlığım yüzünden, taşınırken veritabanımı yanlışlıkla sildim. Bir hafta önceki yedekten tekrar yükledim, ama o zamandan bu güne kadar olan yorumlar ne yazık ki silindi. Bu nedenle yorumları silinen ziyaretçilerimden özür dilerim. Bugün ise 2.1.3 olan WordPress sürümümü 2.3.2’ye yükseltmeye çalıştım. Ama ne yazık ki başaramadım. Türkçe karakter problemi yaşadım. Eski […] devamı »

06 Ocak 2008

Yorumsuz Yazılar Bileşeni (widget)

WordPress 5 Yorum »

Daha önceki yazımda yorumsuz yazılar eklentisini sunmuştum. Şimdi de bu eklentinin seçtiğiniz kategorideki yorumsuz yazıları gösteren bileşen (widget) halini sunuyorum. Kurulum ve Kullanım: Bileşeni buradan indirin. Eğer bütün yorumsuz yazılarınız içinden rastgele 10 tanesini göstermek isterseniz Rastgele Yorumsuz Yazılar Bileşeni’ni indirin. Zipli dosyadan çıkan yorumsuz_yazilar_widget.php dosyasını sitenizin wp-content/plugin klasörüne upload edin. Yönetim panelinizden Yorumsuz Yazılar […] devamı »