28 Kasım 2007

Öğretmenler Günü

Eğitim 5 Yorum »

Öğretmen! Ne demektir öğretmen? Öğretmen, toplumu cehaletten kurtarmaya çalışan bir savaşçı. Alilere, Fatmalara, Yasinlere bilgi dağıtan, onlara sevgiyle yaklaşan, onları saran sıcak bir kucak. Ya da ufukları aydınlatan bir kandil! Ben, seni böyle tarif ediyorum öğretmenim. Yalnız bu kadar mı? Hayır. Sen bir ufku aydınlatmak uğruna mum gibi erimeye razı olan. Sen, taze ruhları işleyip, […] devamı »

24 Kasım 2007

Öğretmenler Günümüz Kutlu Olsun!

Eğitim 6 Yorum »

Tüm öğretmen arkadaşlarımın öğretmenler gününü en içten dileklerimi kutluyorum. Aşağıdaki video’yu da öğretmenlerime sunuyorum. devamı »

19 Kasım 2007

Media Player ve Projeksiyon problemi

Öğrencilerime Media Player ve Projeksiyon problemi için yorumlar kapalı

Bazı projeksiyonlar, media playerdaki görüntüyü yansıtmıyorlar. Görüntü bilgisayarda görünebilirken, projeksiyonda ne yazık ki görünmüyorlar. Bu problemin basit bir çözümü var. Media Player’i açın Araçlar>Seçenekler menüsüne gelin. Başarım sekmesine geçip Gelişmiş’e tıklayın. Gelen pencereden Video İvmesinin altında bulunan Üste Bindirmeyi Kullan seçeneğindeki işareti kaldırın ve Tamam diyerek pencereyi kapatın. Artık videolarınızın projeksiyonda da görünebilmesi gerek. devamı »

19 Kasım 2007

Bilgisayarlı Eğitim Çözüm mü?

Eğitim 1 Yorum »

Bilgisayarlı Eğitim kavramı eğitim dünyasının, özellikle de Türkiye’deki, bugünlerde en sık gündeme gelen kavramı. Bunun önemine varan MEB de bu konu ile ilgili harekete geçip, okulların hepsini bilgisayarlarla doldurdu ve bütün okulları bilgisayar destekli eğitime geçirdi demek isterdim ancak ne yazık ki kazın ayağı böyle değil. Okulları bilgisayarlarla doldurmanın BDE demek olmadığının birisinin MEB’e anlatması […] devamı »

08 Kasım 2007

WordPress için haftanın yazıları

WordPress 6 Yorum »

Aşağıdaki kodları içinde bulunduğumuz haftada yazılmış olan yazıları listelemek için kullanabilirsiniz. Kodları listelemeyi yapacağınız yere yazmanız yeterlidir. Kodlar yazının devamında. devamı »

05 Kasım 2007

Türkiye işlemcisini tasarlıyor

Eğitim, Elektronik, Öğrencilerime 3 Yorum »

Türkiye, son 25 yılda bilişim sektöründeki gelişmeler karşısında genel olarak “tüketici” konumunda kalmıştır. Aslen üniversitelerimiz ve diğer teknik okullarımız, bu süreci gerektiği gibi hem bilimsel hem de sanayi anlamında takip etmiş olmakla birlikte toplum, sadece teknolojiyi kullanan, bunun eğitimini alan ve veren konumda olmuştur. Teknolojik eğitimde, bir nebze olsun daha yaratıcı olabilmek adına ve doğrudan […] devamı »