27 Ekim 2007

Kategorinin Yazıları (WP 2.3 için)

WordPress 21 Yorum »

İstediğiniz bir kategorinin yazılarını listelemek istediğinizde ihtiyaç duyabileceğiniz bir eklenti olan “Kategorinin Yazıları” eklentisi Yakuter tarafından yazılmış ve burada yayınlanmıştı. Ancak WordPress 2.3 sürümü ile birlikte yeni bir kategori sistemine geçti. Bu nedenle eklentinin WP 2.3’e uyumlu hale getirilmesi gerekiyordu. Bir ziyaretçimin isteği üzerine ve Yakuter’in izniyle bu eklentiyi WordPress 2.3 sürümüne uyumlu hale getirdim. […] devamı »

26 Ekim 2007

Different posts per page - Sayfalarda farklı sayıda yazı eklentisi

WordPress 6 Yorum »

Bu aralar wordpress forumlarında “anasayfada ve kategorilerde farklı sayıda yazı nasıl gösterilir?” sorusu sık sorulmaya başlandı. Yakında bana da lazım olacağından küçük bir araştırma ile “Different Posts Per Page” eklentisiyle karşılaştım. Eklenti sadece anasayfa ve kategorilerde değil, arşivlerde, arama sonuçlarında hatta her bir kategori ve sayfa için farklı sayıda yazı gösterilmesini sağlayabiliyor. Anlayacağız her derde […] devamı »

21 Ekim 2007

MEB Yazarlık Yazılımı Projesi

Öğrencilerime, Tasarım ve Programlama 4 Yorum »

Milli Eğitim Bakanlığı, ömründe ilk defa gerçekten faydalı bir iş yapmış, öğretmenlere yazarlık yazılı eğitimi adlı proje ile, öğretmenlere Flash, Dreamweaver, Fireworks, Adobe Premier gibi programları öğretmeye başlamış. Bu proje kapsamında, bu yazılımlarla ilgili çeşitli dersler hazırlayıp, internette yayına başlamış. Gördüğümde gerçekten çok şaşırdım, bir o kadar da sevindim. Siz de görünce aynı hisleri paylaşacaksınız. […] devamı »

21 Ekim 2007

Fireworks ile Websitesi tasarlayalım

Tasarım ve Programlama 4 Yorum »

Bu yazıda Fireworks kullanarak basit bir websitesi tasarlayacağız. Önce websitesinin olmasını istediğiniz çözünürlükte (800×600, 1024×768 vs.) yeni bir dosya oluşturun. İlk önce navigasyon çubuğumuzu yapacağız. Resmin genişliğinde yeni bir dikdörtgen oluşturun. İçerisini açık griden, ortaya griye, linear olacak şekilde gradient (renk geçişi) ile doldurun ve 1px genişliğinde koyu gri renkte kenarlık uygulayın. devamı »

20 Ekim 2007

Yorumsuz Yazılar Eklentisi

WordPress 9 Yorum »

Yorumlanmamış yazılarınızı gösterebileceğiniz bir eklenti. devamı »